ČLÁNOK
Vízie výstavy Cofax 2002
15. apríla 2002

Súčasťou podujatia Cofax je výstava hardvéru, softvéru, telekomunikácií a kancelárskej techniky a vedecké konferencie Telekomunikácie 2002, Jarná konferencia počítačovej grafiky a Stredoeurópsky študentský seminár počítačovej grafiky. Novinkou výstavy bude Technologický pavilón, ktorý sústreďuje na jednom mieste atraktívne produkty mobilnej komunikácie a informačného priemyslu, pričom na druhej strane je Múzeum počítačov, retrospektívny pohľad na vývoj informačných technológií.

Neformálne združenie slovenských žurnalistov pôsobiacich v oblasti informačno-komunikačných technológií vyhlási pri príležitosti výstavy ocenenia IT osobnosť a IT firma roka 2002. V kategórii IT osobnosť roka boli z celkového počtu 45 nominovaní Ján Vigaš, predseda Asociácie poskytovateľov internetu, Marián Marek, riaditeľ spoločnosti PosAm Bratislava, Milan Hán, generálny riaditeľ SAP Slovensko, Peter Haluš, nezávislý konzultant v telekomunikáciách a Tibor Papp, koordinátor Asociácie projektu Infovek pre zahraničie a spoluautor projektu Mesto.sk. Do kategórie IT firma roka boli z 35 firiem zaradené spoločnosti Datalan, a. s., Eset, s. r. o., IBM Slovensko, PosAm Bratislava, s. r. o. a SAP Slovensko, s. r. o.

Spoločnosť Datalan prichádza s ambíciou predstaviť návštevníkom výstavy ponuku produktov, služieb a technológií v komplexnom ponímaní systémovej integrácie. Medzi tradične veľkých vystavovateľov patrí aj spoločnosť PosAm Bratislava s riešeniami na skvalitnenie riadenia firiem prostredníctvom softvérových riešení v oblastiach ISO 9000, manažmentu dokumentov a workflow, logistiky, vzdelávania a spisovej služby.

Apple predvedie nový počítač iMac, operačný systém novej generácie, Mac OS X, ktorý na Slovensku v takomto rozsahu ešte nebol predvedený a množstvo atraktívnych aplikácií.

Compaq bude reprezentovať portfólio produktov pre oblasť malého a stredného podnikania a najnovšie storage riešenia na ukladanie a správu dát, ktoré sa vyznačujú mohutnosťou, náročnosťou a komplexnosťou s dôrazom na ochranu investícií zákazníka.

Hewlett-Packard má novinky z oblasti laserovej a atramentovej tlače, vrátane nového produktového radu multifunkčných zariadení, z oblasti digitálneho spracovania obrazu, notebooky OmniBook, pracovné stanice a servery.

IBM Slovensko predstaví najpokrokovejšie technológie v oblasti Intelovských serverov, ako aj najvýkonnejšie, najspoľahlivejšie a najrýchlejšie servery pre oblasť hotových a vývoj nových aplikácií.

Microsoft predstaví slovenské používateľské rozhranie pre Windows XP Professional a nástroj na vytváranie inteligentných portálových riešení SharePoint Portal Server v rámci aliančného programu Microsoft Compaq Frontline Partnership.

Priestor spoločnosti SAP Slovensko bude určený na osobné stretnutia so zákazníkmi a obchodnými partnermi, čo prispeje k propagácii e-business platformy mySAP.com.

Siemens Business Services ponúkne riešenie na evidenciu a inventarizáciu investičného majetku pomocou čiarového kódu, mobilné riešenie pre prístup do mySAP.com prostredníctvom PDA a riešenie ID Mouse.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS