ČLÁNOK
Virtuálne predajne si možno už aj prenajať
6. novembra 2000

Prenajať si kompletne vyriešenú virtuálnu predajňu budú môcť od najbližších dní záujemcovia o elektronický obchod. Prevádzkovatelia obchodu si môžu sami vytvoriť ponuku tovaru, cenníky a podobne. Ako na tlačovej besede informoval manažér projektu Click Store spoločnosti EuroWeb Slovakia, a.s., Roman Hromník, toto riešenie znamená pre obchodníkov značné ušetrenie investícií, keďže nebudú musieť sami vyvíjať softvér a zabezpečenie elektronického obchodovania. Zákazník, ktorý sa môže a nemusí zaregistrovať, tak bude mať prístup ku všetkému tovaru, ktorý si objedná, a až po finančnom transfere ho dostane poštou alebo kuriérom.

Okrem maloobchodného predaja je vyriešený aj systém veľkoobchodu (business to business, B2B). Ako zdôraznili predstavitelia Eurowebu, podmienkou stať sa predajcom v Click Store nie je aby bol záujemca klientom Eurowebu. Systém virtuálnych predajní funguje na všetkých internetových prehliadačoch a podľa R. Hromníka je niekoľkokrát zabezpečený pred zneužitím služieb, ako aj osobných údajov predávajúcich aj zákazníkov.

Spoločnosť EuroWeb vznikla v roku 1999 spojením firiem prevádzkujúcich siete SKnet, EUnet, R-net a Isternet. Je členom medzinárodného holdingu americkej spoločnosti EuroWeb International Corp, ktorej vlastníkom je holandská telekomunikačná spoločnosť KPN Telecom. Projekt Click Store pripravila v spolupráci so spoločnosťou Business Global Systems, a.s.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS