ČLÁNOK
ViaPVT a Slovanet vytvoria najväčšieho providera na Slovensku
19. decembra 2000

Zástupcovia investičných spoločností Advent International a Genesis Capital ohlásili akvizíciu majoritného podielu v objeme 6,9 mil. USD v českej spoločnosti SkyNet pôsobiacej v oblasti internetových služieb. Českú spoločnosť SkyNet, ktorá na slovenskom trhu pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti ViaPVT, prepoja so svojou predchádzajúcou investíciou v slovenskej spoločnosti Slovanet. Podľa slov zástupcov investorov tak vznikne najväčší poskytovateľ internetových služieb na Slovensku.

Pôvodní akcionári spoločnosti SkyNet, ktorými sú ECM Holdings Limited a Octet LLC, si ponechajú menšinový podiel v holdingu zastrešujúcom skupinu v oboch krajinách. Ako povedal riaditeľ Advent International Chris Mruck, spoločnosť je pripravená pomôcť Slovanetu pri konsolidácii a expanzii a poskytnúť skúsenosti v oblasti telekomunikácií a internetových obchodov. Spoločnosť už investovala napríklad do spoločnosti Elender v Maďarsku, Globopolis v Čechách alebo CyberTron v Rakúsku. „Toto spojenie nám umožní stať sa silným regionálnym hráčom,“ skonštatoval riaditeľ spoločnosti SkyNet René Škobránek.

Generálny riaditeľ spoločnosti Slovanet Peter Koždoň očakáva, že firmy v oblasti informačných technológií na Slovensku začnú realizovať pripojenie na internet zdarma už začiatkom budúceho roka. Svoju politiku však meniť neplánujú vzhľadom na to, že Slovanet obsluhuje malé a stredné podniky a ViaPVT veľké podniky.

Advent International sa zaoberá investovaním zvereného kapitálu prostredníctvom svojich pobočiek a afiliácií v 31 krajinách. Spravuje kapitál vo výške viac ako 4 mld. USD. V strednej a východnej Európe investoval napríklad do Českého Mobilu, do káblovej televízie @Entertainment v Poľsku alebo Synergon v Maďarsku. Genesis Capital poskytuje investičné poradenstvo pre regionálny fond súkromného kapitálu The Czech and Slovak Private Equity Fund, ktorého akcionármi sú Európska banka pre obnovu a rozvoj a Svetová banka prostredníctvom Medzinárodnej finančnej korporácie.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 9. 2020

USD 1,167 0,004
CZK 27,133 0,026
GBP 0,905 0,008
HUF 364,120 0,960
CAD 1,562 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS