ČLÁNOK
Väčšina slovenských užívateľov sa pripája na internet v práci
18. mája 2001

Aktívny slovenský používateľ internetu sa na sieť pripája zvyčajne niekoľkokrát denne, ale jedna návšteva netrvá dlhšie ako hodinu. Vyplýva to z výsledkov druhej vlny prieskumu medzi aktívnymi používateľmi internetu, ktoré zverejnila agentúra Taylor Nelson Sofres (TNS) vo štvrtok.

Väčšina užívateľov internetu sa podľa výskumu pripája v práci, pričom tí, čo nemajú internet doma, uvažujú o jeho zavedení. Pri pripojení na internet väčšina užívateľov využíva v zamestnaní pevnú linku, doma sa užívatelia pripájajú prostredníctvom telefónneho pripojenia – dial up.

Na internete sú podľa výskumu vyhľadávané najmä informácie k práci, spravodajské informácie, ale aj informácie o výrobkoch, službách a o hobby. Internet je vo výraznej miere využívaný aj na sťahovanie programov. Nakupovanie cez Internet je podľa respondentov zúčastnených vo výskume vnímané ako bezproblémové, aj keď zatiaľ nie je bežnou formou nákupu slovenských používateľov internetu. Najčastejšie sa kupujú CD nosiče a knihy. Možnosť posielať e-maily prostredníctvom free-mailových služieb je vo vysokej miere využívaná, najmä pre možnosť jej neobmedzeného využívania bez viazania na určité miesto. Počet denne posielaných súkromných mailov u väčšiny užívateľov neprekročí číslo 9.

Ako forma elektronického bankovníctva je najviac využívané zadávanie platobných príkazov a získavanie informácií o stave na účte prostredníctvom internetu. Prevažná väčšina používateľov internetu si všíma reklamu na internetových stránkach a takmer všetci z nich na ňu niekedy kliknú. „Možnosť prenajímania softvérových aplikácií však užívateľov internetu zatiaľ nezaujala,“ konštatuje správa TNS.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS