ČLÁNOK
V ZSE vykoná due diligence 5 investorov, v SSE a VSE po 6
30. januára 2002

Možnosť realizovať due diligence v akciovej spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE) bude mať päť potenciálnych investorov. V spoločnostiach Stredoslovenská energetika (SSE) a Východoslovenská energetika (VSE) bude predinvestičnú previerku vykonávať po šesť uchádzačov. Po posúdení predbežných nezáväzných ponúk o tom rozhodla v utorok komisia pre privatizáciu rozvodných energetických podnikov. Ako uviedol hovorca ministra hospodárstva Peter Chalmovský, záujemcovia o minoritné podiely v rozvodných podnikoch patria medzi renomované spoločnosti, ktoré podnikajú v oblasti energetiky. Ich mená však Ministerstvo hospodárstva SR nezverejnilo.

Konečný termín na predloženie predbežných nezáväzných ponúk na kúpu 49-percentných podielov v rozvodných energetických podnikoch uplynul v piatok 25. januára. Poradcovia pre privatizáciu zaevidovali deväť predbežných ponúk pri každom z privatizovaných podnikov.

Úmysel zúčastniť sa tendra avizovali ešte pred oficiálnym termínom nemecké spoločnosti RWE Plus, E.ON, Energie Baden-Württemberg, české spoločnosti ČEZ a Severomoravská energetika, belgická skupina Electrabel a francúzska spoločnosť Electricité de France.

Privatizáciu ZSE koordinuje slovenská vláda so spoločnosťou CA IB Securities. Pri predaji podielu v SSE asistuje HSBC Investment Bank a poradcom privatizácie VSE je francúzska spoločnosť BNP Paribas. Privatizácia rozvodných podnikov by sa mala ukončiť do polovice tohto roka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS