Po rokovaní koaličných poslancov s predstaviteľmi vlády o zákonoch súvisiacich so štátnym rozpočtom (ŠR) stále ostáva viacero sporných bodov. Rokovania o týchto zákonoch, ako aj o návrhu zákona o štátnom rozpočte, bude z poverenia premiéra Dzurindu koordinovať podpredseda vlády pre ekonomiku Ivan Mikloš. Rozpočet spolu s ďalšími právnymi úpravami bude aj témou koaličnej rady.
Podľa premiéra sa dohoda rodí veľmi ťažko a budú potrebné dlhé a náročné rokovania, na stretnutí však podľa Dzurindu došlo k zbližovaniu stanovísk. Premiérove slová vzápätí poprel Ivan Mikloš, podľa ktorého zatiaľ k zblíženiu stanovísk nedošlo. Zatiaľ sa totiž nedodržiava princíp, podľa ktorého sa v prípade návrhov zvyšujúcich výdavky alebo znižujúcich príjmy uvedie aj krytie týchto zmien tak, aby sa nezvýšil konečný deficit. V pondelok sa však podľa vicepremiéra pre ekonomiku rokovalo len o zákonoch súvisiacich s rozpočtom. Poslancami navrhované úpravy v týchto zákonoch by zvýšili deficit približne o 6,5 mld. Sk.
Otvorená podľa Mikloša zatiaľ ostáva otázka zvyšovania odvodov do dôchodkového fondu, ktorú rieši zákon o Sociálnej poisťovni, a sporné sú aj zmeny v zákone o sociálnej pomoci. Ďalšími bodmi, o ktorých bude potrebné rokovať, je zvyšovanie odpočítateľnej položky na nezaopatrené deti. Táto zmena v novele zákona o daniach z príjmov je zatiaľ vyčíslená na viac ako 1 mld. Sk. Podporu zníženia výšky štátnej prémie v novele zákona o stavebnom sporení poslanci podľa Mikloša podmieňujú použitím usporených prostriedkov na rozvoj bytovej výstavby a novelizáciou zákona o bankách tak, aby sa pri hypotekárnych úveroch dalo ručiť aj tou nehnuteľnosťou, ktorá sa stavia.
Ministerka financií Brigita Schmögnerová poslancov informovala, že v prípade pozmeňujúcich návrhov k novele zákona o daniach z príjmov presahujúcich rámec tejto vládnej novely, neodporučí v zmysle rokovacieho poriadku hlasovanie. Celková suma finančných prostriedkov, ktoré poslanci navrhujú presunúť medzi kapitolami štátneho rozpočtu, spolu s návrhmi smerujúcimi k zvýšeniu výdavkovej časti dosahuje podľa predbežného odhadu ministerky financií asi 8 mld. Sk. Podľa všetkých vládnych predstaviteľov je však prioritou schválenie návrhu ŠR bez zvyšovania jeho deficitu.