ČLÁNOK
V súťažiach na privatizačných poradcov REP 10 záujemcov
7. júna 2001

Do troch obchodných verejných súťaží na výber poradcov pre privatizáciu rozvodných energetických podnikov (REP) odovzdalo ponuky desať záujemcov. Všetci záujemcovia predložili ponuky do všetkých tendrov. Pôvodne si informačné memorandá po zaplatení účastníckeho poplatku vyzdvihlo 19 subjektov. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Fondu národného majetku SR (FNM) Tatjana Lesajová.

Cieľom súťaží je vybrať poradcov, ktorí zabezpečia poradenstvo pri predaji majetkovej účasti štátu v transformovaných rozvodných spoločnostiach. Tie vzniknú zo Západoslovenských energetických závodov (ZSE), Stredoslovenských energetických závodov (SSE) a Východoslovenských energetických závodov (VSE). Privatizovať by sa mala majetková účasť maximálne do výšky 49-percentného podielu.

FNM vyberie do 30. júna tri ponuky a výsledok oznámi uchádzačom do štrnástich dní od výberu. Zámerom FNM je vybrať pre rozvodné podniky rôznych poradcov. Komisia preto prihliadne na prípadné víťazstvo účastníka v jednej súťaži a z ostatných dvoch ho vylúči. Pri rozhodovaní o víťazovi bude poradie ZSE, SSE a VSE. Otváranie ponúk sa uskutočnilo bez prítomnosti účastníkov 25. mája na pôde rezortu hospodárstva.

Do konca mája malo Ministerstvo pre správu a privatizáciu národného majetku SR (MSPNM) odsúhlasiť základné privatizačné projekty ZSE a SSE. Projekty by podľa informácií ministerstva privatizácie mohli byť kompletne spracované až v polovici júna. Podľa harmonogramu privatizácie schváleného vládou by mali k 1. júlu vzniknúť zo SSE a ZSE akciové spoločnosti. Základný privatizačný projekt VSE malo MSPNM schváliť do 15. marca a akciová spoločnosť mala vzniknúť už k 1. aprílu. Aj tento projekt však v súčasnosti ešte stále posudzuje ministerstvo privatizácie. Návrh na rozhodnutie vlády o predaji akcií by mal byť v prípade VSE podaný do konca novembra a v prípade SSE a ZSE do konca tohto roka.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS