ČLÁNOK
V súťaži o Poštovú banku by údajne mala byť aj HVB Bank
10. apríla 2002

Záujemcom, ktorý požiadal o dodatočný termín na predloženie nezáväznej ponuky na kúpu akcií Poštovej banky, a.s. (PB) by podľa viacerých oficiálne nepotvrdených informácií agentúry SITA mala byť HVB Bank. HVB Bank však podľa jej oficiálneho stanoviska nemá za súčasných podmienok tendra záujem o kúpu PB, nevylúčila však jeho obnovenie v prípade, že by sa zásadným spôsobom zmenili podmienky v tendri. HVB Bank bola jedným zo subjektov, ktoré si v pôvodnom termíne prevzali informačné memorandum o banke.

Slovenská konsolidačná, a.s., ktorá predáva svoj 55-percentný podiel v PB, v pondelok informovala o tom, že o kúpu banky dodatočne prejavil záujem ďalší subjekt a svoju predbežnú ponuku môže predložiť do 22. apríla. Jeho meno však neuviedla. Rovnaký dátum bude tiež posledným dňom, keď bude môcť svoju nezáväznú ponuku predložiť aj ING Bank N.V., ktorá sa do tendra zapojila dodatočným prevzatím informačného memoranda.

Medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB vyhlásil v decembri minulého roka jej majoritný akcionár, štátna akciová spoločnosť SKo. Spolu s viac ako tretinovým vlastníkom banky – súkromnou spoločnosťou Istrokapitál, sa dohodla na spoločnom postupe pri predaji majority v PB.

Informačné memorandum si pôvodne prevzali finančné skupiny z Rakúska, Belgicka, Poľska, Slovenska, Veľkej Británie a USA, predbežné ponuky však v riadnom termíne podali len traja. Okrem Tatra banky a Kulczyk Holdingu, ktorým centrálna banka povolila nadobudnutie dôverných informácií o PB, to bola aj spoločnosť J&T Finance Group. Tej však centrálna banka vykonanie due diligence nepovolila. Tatra banka a Kulczyk Holding nebudú môcť začať s vykonaním due diligence v banke až dovtedy, kým nebude jasné, ktoré subjekty môžu definitívne vykonať audit. Poštová banka má všetky potrebné dokumenty v data roome už pripravené.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS