ČLÁNOK
V Slovakofarme už ukončili hĺbkový audit
11. februára 2002

Hĺbkový audit v a.s. Slovakofarma Hlohovec, ktorého objednávateľom je americký investičný fond Warburg Pincus, ukončili. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca Slovakofarmy Pavel Hraška. “ Výsledky auditu by mali zverejniť najskôr koncom februára, “ spresnil.

Hĺbkový audit, tzv. due diligence, vykonávali v Slovakofarme od decembra minulého roku. Ako vtedy pre agentúru SITA vyhlásil generálny riaditeľ Slovakofarmy Ondrej Gattnar, výsledky auditu by mali potvrdiť dlhodobé smerovanie Slovakofarmy medzi úspešné európske farmaceutické spoločnosti.

Warburg Pincus, ktorý by sa v blízkom čase mal stať majiteľom majoritného vlastníka akcií Slovakofarmy spoločnosti S. L. Pharma Holding, je zároveň aj majiteľom 98,5 % akcií českej a.s. Léčiva Praha, jednotky na slovenskom a českom farmaceutickom trhu. Predstavitelia a.s. Slovakofarma Hlohovec a Léčiva, a.s., Praha, Česká republika podpísali prvý zmluvný dokument o budúcej spolupráci oboch akciových spoločností v strednej a východnej Európe začiatkom vlaňajšieho decembra. Do polovice roku 2002 sa obe spoločnosti majú stať dvoma rovnocennými dcérskymi spoločnosťami s majoritným akciovým podielom amerického investora Warburg Pincus.

Slovakofarma patrí medzi najvýznamnejších výrobcov generických liečiv v strednej i východnej Európe, vyrábajú však aj originálne prípravky. Léčiva Praha zaznamenala v minulom roku čistý zisk 800 mil. Sk. Jej 98,5-percentným vlastníkom je americká investičná spoločnosť Warburg Pincus. Léčiva podobne ako Slovakofarma vyrába najmä generické liečivá, ktoré okrem slovenského a českého trhu distribuuje aj do ostatných krajín strednej a východnej Európy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 6. 2024

USD 1,072 0,000
CZK 24,767 0,068
GBP 0,845 0,000
HUF 395,130 1,120
CAD 1,473 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS