ČLÁNOK
V okrese Malacky má vzniknúť industriálny park
15. februára 2000

Na pondelkovej tlačovej besede o tom novinárov informoval generálny riaditeľ agentúry SNAZIR Roman Minarovič.

Pripravovaný projekt vstupu zahraničných investícií má podporu Ministerstva hospodárstva ako aj Ministerstva práce a sociálnych vecí SR, ktoré prisľúbilo finančnú pomoc 5 000 Sk na novovytvorené pracovné miesto. Podľa slov R. Minaroviča do dvoch mesiacov bude predložený kompletný materiál o pripravovanom investičnom projekte na rokovanie vlády.

Projekt industriálneho parku je výsledkom ekonomickej misie, ktorej sa zúčastnili zástupcovia agentúry SNAZIR na pozvanie spoločnosti Superb Sun Group, v dňoch 22. až 31. januára 2000 na Taiwane. Cieľom návštevy bolo získať všetky dostupné informácie o zakladaní a prevádzkovaní industriálnych parkov, ako aj proces zabezpečovania zdrojov na realizáciu a výber výrobcov. Ďalšou oblasťou boli spôsoby zvýhodnenia spoločností pôsobiacich v rámci industriálnych parkov.

Superb Sun Group, ktorá cestu organizovala, sa zaoberá propagáciou cudzích krajín na Taiwane. Zo strednej Európy si vybrala Slovensko a Rakúsko. Tieto krajiny plánuje zapojiť do spoločného projektu Silicon Valley. Predpokladanou lokalitou na zriadenie industriálneho parku je okolie Malaciek, ktoré poskytuje priaznivé prístupové cesty z Viedne.

SNAZIR je vládna agentúra, ktorej hlavnou úlohou je pomáhať zahraničným investorom pri ich začiatkoch v podnikaní na Slovensku a zastupovať zahraničné spoločnosti na území Slovenskej republiky.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS