ČLÁNOK
USSK upozorňuje, že nadprodukcia nie je vyriešená
26. februára 2004

Spoločnosť U.S. Steel Košice (USSK) potvrdila, že sa jej zástupcovia stretli v piatok v Bruseli so zástupcami Európskej komisie (EK). „Napriek tomu, že diskusia bola produktívna, záležitosti, ktoré sú kritické z pohľadu záujmov Slovenska ako aj spoločnosti U.S. Steel Košice, zostávajú nateraz nevyriešené,“ uvádza sa vo vyjadrení spoločnosti USSK, ktoré v stredu tlačovej agentúre SITA poskytol hovorca spoločnosti Ján Bača.

Spoločnosť dúfa, že porušenie dohovoru o neinformovaní médií o stave rokovaní zo strany vicepremiéra Pála Csákyho neohrozí doriešenie problému. Na rokovaní so zástupcami EK sa vicepremiér Pál Csáky vôbec nezúčastnil a USSK neskrýva rozčarovanie, že napriek tomu o ich stave informoval média.

Vicepremiér začiatkom tohto týždňa informoval viaceré médiá, že spor medzi slovenskou vládou, EK a USSK by sa mohol v dohľadnom čase vyriešiť. Csáky povedal, že vedenie materskej spoločnosti v americkom Pittsburghu akceptovalo podmienky, ktoré sú výsledkom rokovaní s komisiou. Dohoda podľa Csákyho vyzerá tak, že komisia prijme rozhodnutie, ktorým odsúhlasí nadprodukciu. USSK zato zaplatí do štátneho rozpočtu určitú vyrovnávaciu sumu a takisto sa mu zníži výška daňovej úľavy. „Teraz sa rokuje len o technickej stránke. Moja misia sa v tejto otázke končí,“ povedal Csáky.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS