ČLÁNOK
USA ocenili pokrok Slovenska v ekonomických reformách
5. marca 2001

Predstavitelia vlády i podnikového sektora USA ocenili pokrok Slovenska v oblasti ekonomickej stability, ekonomických reforiem a i pokrok v posune procesu integrácie krajiny. Na tlačovej besede informoval o výsledkoch svojej pracovnej cesty v USA podpredseda vlády pre ekonomiku Ivan Mikloš.

Podľa slov vicepremiéra z rokovaní v USA vyplýva potreba podpory vytvárania stimulov pre zahraničných investorov, aby Slovensko bolo na rovnakej úrovni ako ostatné štáty Visegrádskej štvorky. „Je úplne legitímne, aby si v období pred vstupom do Európskej únie mohli v SR investori uplatniť desaťročné daňové prázdniny,“ poznamenal.

Ako ďalej informoval I. Mikloš, v blízkej budúcnosti by mali podpísať dohodu o vzájomnej spolupráci predstavitelia Eximbanky v USA a Eximbanky v SR. O investovanie a rozširovanie svojich aktivít na Slovensku podľa jeho slov prejavili záujem viaceré americké firmy, a to napríklad Pfizer, Philip Morris, Amslico, Boeing a ďalšie spoločnosti v oblasti IT a energetiky.

Slovensko na investičnej konferencii v USA Inwest Forum Central Europe prezentovali i zástupcovia podnikateľskej sféry a bankového sektora, ako napríklad predstavitelia Slovenského plynárenského priemyslu a Americko-slovenskej obchodnej komory. Tí spolu so zástupcami Poľska, Maďarska a Českej republiky predstavili konkrétne možnosti investovania v stredoeurópskom regióne.

Konferenciu organizačne zastrešovali spoločnosti SARIO a B+ Business Centre a zúčastnilo sa jej vyše 400 účastníkov. Podpredseda vlády sa stretol na 15 bilaterálnych a multilaterálnych rokovaniach so zástupcami amerického priemyslu a médií v 4 štátoch a 5 mestách USA.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

13. 6. 2024

USD 1,078 0,002
CZK 24,699 0,013
GBP 0,845 0,001
HUF 396,480 1,200
CAD 1,482 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS