ČLÁNOK
Upozornenie NBS na klamlivú reklamu – alternatívny bankový účet
9. júna 2020

NBS upozorňuje, že opakovane sa na internete objavujú klamlivé reklamy, ktoré sa podobajú na novinové články a ponúkajú  možnosť „zbohatnúť prostredníctvom alternatívneho bankového účtu“. Klamlivá reklama opisuje možnosť sto až tisíc-násobného zhodnotenia peňazí za  niekoľko dní. Takáto reklama má  množstvo podozrivých znakov podvodu a spotrebiteľom odporúčame na ňu nereagovať.

Medzi hlavné znaky podozrivých ponúk patrí:

  • Ponuka veľmi rýchleho zhodnotenia peňazí v násobkoch vloženej sumy za veľmi krátky čas.
  • Vytvorenie predstavy o naliehavosti ponuky napríklad slovami „na registráciu máte posledných 10 minút“, „už len sedem voľných miest“ a pod.
  • Presmerovanie na internetovú stránku spoločnosti, ktorá nepodlieha finančnému dohľadu (po kliknutí na odkaz v inzeráte).

NBS odporúča, aby si potenciálni klienti overili, či spoločnosť, do ktorej plánujú investovať peniaze, môže na Slovensku  ponúkať finančné služby. Ich zoznam  si môžete skontrolovať tu.

NBS už v minulosti upozornila na ponuky, ktoré nesú pre spotrebiteľa vysoké riziko:

https://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/spravy-vseobecne/detail-tlacovej-spravy/_upozornenie-na-cinnost-spolocnosti-grandefex

http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom-prakticke-informacie/upozornenia-a-oznamenia/upozornenia-na-nepovolenu-cinnost-subjektov/upozornenie-nbs-na-platformy-bitcoin-revolution-bitcoin-evolution

Peter Majer
hovorca NBS


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 1. 2021

USD 1,216 0,000
CZK 26,152 0,058
GBP 0,890 0,004
HUF 357,610 0,230
CAD 1,546 0,011

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS