ČLÁNOK
Upozornenie na činnosť spoločnosti Grandefex
15. apríla 2020

Národná banka Slovenska túto spoločnosť nedohliada. Finančné prostriedky investované do jej aktivít nepodliehajú ochrane investícií podľa zákonov Slovenskej republiky.

Národná banka Slovenska neeviduje  spoločnosť Grandefex ani ako poskytovateľa finančných a investičných služieb na základe jednotného európskeho povolenia. To znamená, že ani tretie strany nemôžu sprostredkovať (predávať) služby tejto spoločnosti na území Slovenska.

NBS eviduje aj upozornenie zverejnené na webovej stránke anglického orgánu dohľadu (Financial Conduct Authority – FCA): https://www.fca.org.uk/news/warnings/grandefex

Národná banka Slovenska dlhodobo upozorňuje klientov na finančnom trhu, aby si dôkladne zvážili, s ktorým subjektom vstúpia do zmluvného vzťahu.  Oprávnenie na podnikanie jednotlivých subjektov si môžu spotrebitelia preveriť na internetovej stránke NBS.

Národná banka Slovenska tiež odporúča spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky riziká, ktoré súvisia s investovaním, a to vzhľadom na množstvo podvodných e-mailov,  scamov (podvodných schém), prípadne telefonátov a aby brali ohľad na vlastné finančné možnosti , investičné preferencie a schopnosť zvládať prípadné straty.

Spoločnosť Grandefex má sídlo na Cnr Old and Church Street, P.O. Box 2290, Roseau, Commonwealth of Dominica a/alebo Muelle de Barcelona, edif. Sur, 2ª Planta, Barcelona, Cataluña, 08039, Španielsko.

Národná banka Slovenska


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

6. 7. 2020

USD 1,133 0,010
CZK 26,705 0,040
GBP 0,905 0,004
HUF 352,830 0,280
CAD 1,533 0,010

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS