ČLÁNOK
UPC a Cisco budú poskytovať internetové telefónne služby
22. januára 2001

Holandský prevádzkovateľ káblovej siete United Pan-Europe Communications NV (UPC) oznámil, že sa spojí so spoločnosťou Cisco Systems za účelom poskytovania internetových telefonických služieb Voice-over-Internet-Protocol (VoIP) prostredníctvom káblových sietí UPC. O finančných detailoch transakcie partneri zatiaľ ešte stále rokujú.

Ohlásenú spoluprácu možno považovať za signál širšej aliancie medzi dvoma spoločnosťami vrátane súkromných investícií Cisco do hlboko zadlženej spoločnosti UPC, ktorá potrebuje zdroje na zlepšovanie siete a zavedenie digitálnych služieb. Analytici hodnotia tento krok ako pravdepodobný signál budúcich investícií Cisco. „Ak by Cisco investovalo do UPC, nebolo by to prekvapujúce. Cisco už investoval do iných podobných firiem, ktoré zavádzajú VoIP,“ povedal to analytik Philip Carse zo spoločnosti Schroder Salomon Smith Barney.

Obidve firmy plánujú vybudovať VoIP siete najmenej v piatich mestách. VoIP umožňuje prenos digitalizovaných hlasových signálov prostredníctvom internetu, ktorý je efektívnejší a lacnejší ako bežné telefónne linky. Majoritný podiel vo výške 51 % najväčšieho európskeho prevádzkovateľa káblovej televízie UPC vlastní spoločnosť UnitedGlobalCom. Microsoft Corp vlastní 8 % akcií UPC.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 4. 2024

USD 1,065 0,003
CZK 25,267 0,013
GBP 0,856 0,000
HUF 395,300 1,370
CAD 1,467 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS