ČLÁNOK
Unikomfort rokuje so zástupcami vkladateľov BDV družstva
18. októbra 2002

Spoločnosť Unikomfort začala rokovania s ďalšími slovenskými subjektmi, ktoré zastupujú záujmy drobných investorov BDV družstva. Ako agentúru SITA informoval hovorca Unikomfortu Jiří Hrabovský, ide o dve alebo tri spoločnosti, ktoré si neželajú byť menované. Podľa jeho slov záujem uspokojiť nároky vkladateľov deklaroval tiež predseda dozornej rady Unikomfortu Ghiora Izsak. Ako dodal, názorové rozdiely však existujú v otázkach spôsobu uspokojenia vkladateľov. Ukončenie rokovaní predstavitelia Unikomfortu očakávajú v prvej polovici novembra.

Ako zároveň potvrdili zástupcovia Unikomfortu, do konca októbra začne spoločnosť s výplatou nárokov do výšky istín. V súčasnosti má spoločnosť k dispozícii 250 mil. Sk, čo predstavuje zhruba osminu celkovej dlžnej istiny. Výplaty z tejto čiastky by sa mali uskutočniť počas niekoľkých týždňov, celkové vysporiadanie vložených istín však Unikomfort odhaduje na dva až štyri roky. Hovorca tiež predpokladá, že sa firma pri voľbe poradia výplat bude snažiť rozlíšiť klientov, ktorí sa už nechcú podieľať na žiadnych podnikateľských aktivitách Unikomfortu. Pre klientov, ktorý zostanú podnikateľsky činní spoločnosť podľa Hrabovského vytvorí iné podmienky, ktorých detaily však zatiaľ nechce zverejniť.

Vrátane záväzkov voči vkladateľom BDV družstva firmu Drukos Banská Bystrica odkúpila holandská spoločnosť Telean International B.V. Jej sesterská spoločnosť Yasay int. B.V. následne vytvorila spoločnosť Unikomfort, ktorej úlohou je zhromaždiť dostatok zdrojov na vysporiadanie záväzkov BDV Družstva.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS