ČLÁNOK
U.S. Steel emitovala dlhopisy v objeme 385 mil. USD
26. júla 2001

Americká oceliarska spoločnosť USX-U.S. Steel Group v utorok úspešne umiestnila dlhopisy v objeme 385 mil. USD na trhu rizikových obligácií, tzv. junk bond market, keď investori prejavili ochotu vsadiť na skorý obrat k lepšiemu v oslabenom oceliarskom priemysle USA. Oceliarska časť amerického holdingu USX emitovala sedemročné nadradené dlhopisy s výnosom 11 %, ktoré Credit Suisse First Boston zaradila pod Rule 144a.

„Trh prijal emisiu priaznivo,“ povedal portfólio manažér Prescott Crocker zo spoločnosti Evergreen High Yield. „Spoločnosť operovala v prostredí s negatívnym cash-flow, existujú však náznaky priaznivého vývoja,“ zdôraznil.

Získané prostriedky použije U.S. Steel na splatenie dlhu, ktorý spoločnosti pripadne po oddelení od USX-U.S. Steel v priebehu tohto roka. Až do odčlenenia bude dlhopisy garantovať holdingová skupina USX. V pondelok informovala USX-U.S. Steel o kvartálnej strate, ktorá bola nižšia, než očakávali analytici, čo pomohlo pri získavaní kupujúcich.

„Oceliarsky priemysel jednoznačne zápasí s ťažkosťami, U.S. Steel však má určité črty, ktoré by mohli presvedčiť investorov, že spoločnosť v prípade priaznivého vývoja podá dobrý výkon,“ povedal Dennis Ruggles, predstaviteľ ratingovej agentúry Fitch, ktorá udelila emisii bondov hodnotenie dvojité B so stabilným výhľadom. Moody’s Investors Service pridelila vydaným dlhopisom rating Ba2, zatiaľ čo Standard & Poor’s ho vôbec nehodnotila.

Vedúca pozícia U.S. Steel na trhu špecializovaných oceliarskych výrobkov, nadpriemerne financovaný penzijný program, snahy o diverzifikáciu mimo USA a kroky prijaté na modernizáciu výrobných kapacít a redukciu budúcich kapitálových výdavkov, to sú všetko pozitíva, zdôraznil Ruggles.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 7. 2024

USD 1,085 0,001
CZK 25,425 0,063
GBP 0,840 0,001
HUF 393,280 2,850
CAD 1,495 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS