ČLÁNOK
U.S. Eximbank chce byť aktívna aj na Slovensku
12. septembra 2001

Spolupráca Eximbanky SR s americkou U.S. Eximbank, ktorú banky nadviažu na základe ich stredajšieho spoločného podpisu memoranda o porozumení, by mala slovenskej Eximbanke priniesť zvýšenie jej výkonnosti a efektívnosti. Obe banky by sa mohli vďaka podpisu memoranda spoločne podieľať na vývoze amerických výrobkov do tretích krajín. Po utorkovom rokovaní s členom správnej rady U.S. Eximbank Danom Renbergom to uviedol podpredseda vlády Ivan Mikloš.

Podobné memorandá podľa Mikloša americká Eximbanka uzatvára aj v ostatných krajinách Vyšegrádskej štvorky. Memorandá umožňujú širšiu spoluprácu americkej Eximbanky nielen s miestnymi eximbankami, ale aj firmami.

Podpis memoranda o porozumení je hlavným cieľom návštevy Export-Import Bank of the United States (U.S. Eximbank) na Slovensku, ktorá potrvá do 13. septembra. Memorandum podpíšu zástupcovia Eximbanky SR a U.S. Eximbank v stredu. Spoločné projekty bánk sa môžu rozpracovať napríklad v oblasti rozvoja infraštruktúry, cestovného ruchu, železničnej dopravy, podnikania v pôdohospodárstve, ochrany životného prostredia, energetiky a elektrotechniky a ostatných vhodných oblastiach. Memorandum otvára aj možnosť odborného vzdelávania pracovníkov Eximbanky SR a optimalizácie jej postupov v oblasti exportných úverov za prispenia U.S. Eximbank.

Návšteva delegácie U.S. Eximbank sa uskutočňuje na základe pozvania guvernéra Eximbanky SR Ľubomíra Šlahora.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 7. 2024

USD 1,091 0,002
CZK 25,422 0,081
GBP 0,840 0,000
HUF 391,480 0,420
CAD 1,488 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS