ČLÁNOK
Truxter.com – optimalizácia vyťažovania prepravy
11. júna 2002

Čo je Truxter.com?

Truxter.com je nový databázový systém pre oblasť logistiky a vyťažovania prepravy, určený pre optimalizáciu vyťažovania vnútroštátnej i medzinárodnej nákladnej dopravy. Systém je veľmi jednoduchý a ľahko prístupný cez internet, prostredníctvom mobilných telefónov ale aj telefonicky, jedinečným spôsobom automaticky interaktívne komunikuje s dopravcami cez GSM mobilné telefóny prostredníctvom SMS správ.

V skutku originálne riešenie pre dopravcov tkvie v spôsobe zadávania voľných prepravných kapacít a získavania informácií o vyťažení prostredníctvom SMS správ.

Objednávatelia prepravy tak získajú rýchly prístup k aktuálnej situácii na trhu nákladnej prepravy. Navyše ich požiadavka na prepravu tovaru sa v automatizovanom procese selektívneho párovania dostane okamžite k tým najvhodnejším dopravcom vo forme SMS správy doma aj v zahraničí.

Využitím systému optimalizácie vyťažovania ušetria na jednej strane dopravcovia elimináciou neefektívnych manipulačných jázd a prestojov, na druhej strane takouto optimalizáciou môžu získať lacnejšie prepravné objednávatelia prepravy.

Pre objednávateľov prepravy je systém zadávania požiadaviek na prepravu tovaru bezplatný a úplne prístupný aj bez registrácie. Stačí navštíviť stránku www.truxter.com a vyplniť formulár. Jeho požiadavka sa zaradí do systému a zároveň sa distribuuje dopravcom.

Dopravcovi stačí, ak v systéme zaregistruje parametre svojho vozidla a následne môže vkladať ponuky voľnej prepravnej kapacity prostredníctvom jednoduchých intuitívnych kódov. Ponuka prepravy je okamžite prístupná užívateľom. Na základe vloženej ponuky systém tiež automaticky vyhľadáva a páruje ponúkanú prepravu s optimálnou požiadavkou na prepravu tovaru. Dopravca na základe svojej ponuky takto spätne získa formou SMS správ také ponuky tovaru na prepravu, ktoré mu optimálne vyhovujú.

Systém je koncipovaný tak, že ponuky možno zadávať nielen telefonicky, ale aj cez internet či faxom. Ak sa dopravcovia pohybujú napríklad na východ od našich hraníc, je pre nich pripravené riešenie dátovej komunikácie cez satelitný systém nízkoorbitálnych družíc.

Prezident Združenia ČESMAD Slovakia Ing. Ondrej Chudý povedal: „Systém IT, ktorý bol predvedený nášmu prezídiu, považujem za prepracovaný a pre svoje unikátne časti riešenia bude prínosom pre našich dopravcov.“

Systém bol vyvinutý počas posledných štyroch rokov v slovensko-česko-nemeckej spolupráci. Mobilná dátová komunikačná časť systému prostredníctvom SMS je realizovaná v spolupráci s Orange Slovensko, a.s. Licenciu na prevádzkovanie systému pre Slovensko získala spoločnosť Times, s. r. o., Zvolen. Niekoľko týždňov po jeho spustení na Slovensku bude uvedený do prevádzky aj v Českej republike, neskôr v Nemecku a postupne v ostatných európskych krajinách. Do databázy sa takto dostanú dopyty na prepravu aj z iných krajín, čo značne prispeje k lepšej optimalizácii medzinárodného vyťažovania.

Využitie systému je do septembra 2002 bezplatné a v budúcnosti už bude závisieť iba od užívateľov, t. j. dopravcov hľadajúcich vyťaženie a objednávateľov prepráv, do akej miery databázu využijú.

Práve teraz…

… je pre užívateľov pripravená špeciálna ponuka. Ak sa do systému bezplatne zaregistrujú do konca júna 2002, získajú dva nasledujúce mesiace bezplatný prístup, aby si mohli otestovať všetky jeho výhody. Každá ich ponuka na prepravu bude navyše zaradená do súťaže o zájazd s CK Seneca Tour. Súťaž trvá od 10. júna 2002 do 31. júla 2002. Jedinou podmienkou bezplatného prístupu a účasti v súťaži je pre dopravcov označenie zaregistrovaného vozidla informačnou nálepkou truxter.com.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS