ČLÁNOK
Thomas Graham odstúpil z predstavenstva VSŽ Holding
18. februára 1999

Thomas Graham odstúpil z postu člena predstavenstva VŠZ Holding, a.s., Košice. Agentúre SITA to potvrdil hovorca firmy Jozef Marko. Neuviedol však žiadne dôvody Grahamovho odstúpenia, ktorý sa stal členom predstavenstva v decembri minulého roka. Predtým pôsobil ako prezident U.S. Steel.

Na žiadosť akciovej spoločnosti Hutník sa v piatok 19. februára uskutoční mimoriadne valné zhromaždenie (MVZ) VSŽ Holding, ktoré má na programe zmenu stanov spoločnosti a zmenu v jej orgánoch. Ako povedal J. Marko, MVZ by malo zvoliť nového člena predstavenstva, ktorý by nahradil T. Grahama. Predsedom predstavenstva je Ladislav Drabik, podpredsedom Gabriel Eichler – prezident VSŽ Holding.

V poslednom období sa hovorí o vstupe zahraničného kapitálu do spoločnosti, pričom najvýznamnejšími potenciálnymi strategickými investormi sú americký U.S. Steel a indický ISPAT International. V utorok médiá informovali o rokovaniach medzi Alexandrom Rezešom a indickým záujemcom, ktoré môžu naznačovať snahu bývalého šéfa VSŽ o návrat na vrcholovú pozíciu v podniku.

Od minuloročného decembrového MVZ sa zmenila štruktúra akcionárov VSŽ Holding, keď si Slovenská sporiteľňa (SLSP) v januári uplatnila záložné právo na akcie VSŽ. Prostredníctvom priameho obchodu sa 12. januára previedlo z účtu Eurotrade, a.s., Košice na účet SLSP 10,06 % základného imania spoločnosti. Podiel SLSP vo VSŽ Holding sa touto transakciou zvýšil na 13,48 %.

Prezident VSŽ Holding očakáva za rok 1998 stratu 5 mld. Sk pri koncoročnej zadlženosti voči bankám v objeme 500 mil. USD. Uvedený predpoklad znamená medziročný prepad hospodárskeho výsledku viac ako o 5,5 mld. Sk. Najväčším problémom firmy je jej nedostatočná likvidita.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 5. 2022

USD 1,058 0,005
CZK 24,670 0,030
GBP 0,848 0,001
HUF 382,930 2,900
CAD 1,353 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS