ČLÁNOK
Termín pre ING Bank na ponuku na Poštovú banku
22. apríla 2002

Do dnes môže ING Bank podať nezáväznú ponuku na kúpu majoritného balíka akcií Poštovej banky (PB). ING Bank sa do tendra zapojila dodatočne prevzatím informačného memoranda. Svoju predbežnú ponuku bude môcť podať aj ďalší subjekt, ktorý sa údajne začal o banku zaujímať, informačné memorandum si pritom prevzal už v riadnom termíne. Podľa neoficiálnych informácií je týmto záujemcom rakúska Bank Austria, ktorá na Slovensku pôsobí prostredníctvom HVB Bank Slovakia. Jej predstavitelia však záujem o banku popreli.

Medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB vyhlásil v decembri minulého roku jej majoritný akcionár, štátna akciová spoločnosť SKo. Spolu s viac ako tretinovým vlastníkom banky, súkromnou spoločnosťou Istrokapitál, sa dohodla na spoločnom postupe pri predaji majority v PB.

Informačné memorandum si pôvodne prevzali finančné skupiny z Rakúska, Belgicka, Poľska, zo Slovenska, z Veľkej Británie a USA, predbežné ponuky však v riadnom termíne podali len traja. Okrem Tatra banky a Kulczyk Holdingu, ktorým centrálna banka povolila nadobudnutie dôverných informácií o PB, to bola aj spoločnosť J&T Finance Group. Tej však centrálna banka vykonanie due diligence nepovolila. Tatra banka a Kulczyk Holding nebudú môcť začať s vykonaním due diligence v banke až dovtedy, kým nebude jasné, ktoré subjekty môžu definitívne vykonať audit. PB má všetky potrebné dokumenty v data roome už pripravené.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS