ČLÁNOK
Tender na privatizáciu elektrární sa obnoví do mesiaca
30. septembra 2003

Diskusiu o spôsobe a optimálnej štruktúre privatizácie Slovenských elektrární je podľa nového ministra hospodárstva SR (MH) Pavla Ruska potrebné uzavrieť najneskôr do jedného mesiaca. Ako na pondelkovej tlačovej besede uviedol, spôsob akým sa elektrárne nakoniec sprivatizujú vyplynie z konzultácií s privatizačným poradcom, privatizačnou komisiou, odbornými útvarmi jednotlivých ministerstiev a politickej vôle. „Treba prestať diskutovať a začať konať,“ skonštatoval minister.

Výmenu privatizačného poradcu zatiaľ Rusko nezvažuje, proces privatizácie je totiž podľa jeho slov tak závažný, že je potrebné zachovať jeho kontinuitu. „Zmenou na tomto poste sa budem zaoberať iba v prípade, ak dostanem informácie, ktoré by jednoznačne hovorili v prospech výmeny, zatiaľ je to však len teoretická možnosť,“ povedal Rusko.

Pokiaľ ide o dozorné rady a predstavenstvá energetických podnikov s účasťou štátu príde k výmenám iba na tých postoch, ktoré sú pre MH kľúčové. „Mám výhrady voči jednej alebo dvom osobám pracujúcim v predstavenstvách týchto podnikov, plošné výmeny to však nebudú,“ tvrdí minister.

Rusko krátko po svojom nástupe do funkcie odvolal riaditeľa sekcie transformácie, reštitúcií a výkonu zriaďovateľských a akcionárskych práv Henricha Herzega. Herzeg zastáva od roku 2003 aj funkciu predsedu dozornej rady v Slovenskom plynárenskom priemysle a Slovenských elektrárňach. Nahradiť by ho mal od prvého októbra Radovan Stretavský. Ten bude podľa Ruskových slov na základe doterajšej praxe kvalifikovanejší. O prípadných zmenách na postoch ďalších generálnych riaditeľov sekcií MH zatiaľ minister nepremýšľal. „Proces výmeny nemusí a môže pokračovať,“ uzavrel.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS