ČLÁNOK
Tender na predaj akcií SLKB vypíše fond v januári
2. januára 2002

Tender na predaj akcií spoločnosti Slovenské lodenice Komárno, a.s., Bratislava (SLKB) vypíše Fond národného majetku SR (FNM) v prvom januárovom týždni tohto roka. Spolu s akciami SLKB by mal fond predať aj akcie spoločnosti SLK Stroje a mechanizmy. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa FNM Tatjana Lesajová.

Podľa informácií prezidenta FNM Jozefa Kojdu je však tretina akcií SLK Stroje a mechanizmy blokovaná predbežným opatrením. Podľa rozhodnutia vlády by SLKB mali dostať úver so štátnou zárukou vo výške niekoľkých desiatok miliónov korún, ktoré sa použijú na dokončenie rozostavaných lodí. Rozhodnutím o vyhlásení tendra vláda uprednostnila pred alternatívou priameho predaja akcií SLKB vopred určenému záujemcovi. Podľa informácií J. Kojdu medzi záujemcami figurovali konzorcium HypoVereinsbank a Creditanstalt, Lodenice Mělník a bližšie nešpecifikovaná ruská spoločnosť. Svoj záujem verejne prezentovala aj spoločnosť Penta Group, ktorá chce akcie SLKB získať v spolupráci so zahraničným partnerom.

SLKB vznikli ako vnučka FNM v záujme záchrany komárňanských lodeníc. SLKB, teda „nové“ lodenice rozbehli výrobu v marci tohto roka. Na „staré“ komárňanské lodenice SLK vyhlásil krajský súd v Bratislave 30. marca konkurz. SLKB majú základné imanie 1 mil. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS