ČLÁNOK
Televízny signál stanice TA 3 bude šíriť Telenor
13. augusta 2001

Predstavitelia spoločnosti Telenor Slovakia, s.r.o., podpísali so zástupcami novej spravodajskej televízie TA3 zmluvu o šírení televízneho signálu. Od polovice septembra tak budú mať možnosť sledovať spravodajské relácie TA3 všetky domácnosti, ktoré majú zavedenú káblovú televíziu. Agentúru SITA o tom informovala Alžbeta Šimonovičová zo spoločnosti Telenor.

Súčasťou dohody je aj prenájom takzvaného space segmentu, teda kapacity na satelite Intelsat 707, prostredníctvom ktorého pokrýva Telenor prakticky všetky krajiny Európy. Satelitná technológia tak umožní televízii TA3 získavať spravodajstvo v priamom prenose z akéhokoľvek miesta, a to prostredníctvom mobilnej satelitnej služby DSNG (Digital Satellite News Gathering). Satelit tiež otvára pre TA3 možnosť dostať obsah svojich relácii aj k všetkým záujemcom v zahraničí. Satelitné služby Telenoru využíva okrem Slovenského rozhlasu viacero televíznych spoločností, medzi nimi BBC Prime, BBC World, TV Global, TV Luna.

Spravodajská televízia TA3 začne vysielať v káblových rozvodoch na Slovensku v druhej polovici septembra. Podľa výkonného riaditeľa televízie Martina Lengyela bude vysielať 17 hodín denne spravodajstvo, postavené na 30-minútových spravodajských blokoch. Materiály zo sveta bude preberať z televízneho servisu agentúry Reuters a televízie CNN, s ktorými má podpísané obchodné podmienky. Sledovanie novej televíznej stanice bude spočiatku možné len prostredníctvom káblových rozvodov, čo znamená, že jej divácky potenciál by mal predstavovať asi 40 percent slovenskej populácie. V TA3 počítajú s tým, že rok od začiatku vysielania nová televízia dosiahne 10-percentnú sledovanosť.

Hlavným investorom TA3 je britská firma Millenium Electronics Ltd., ktorá by v nej mala získať 55-percentný vlastnícky podiel. Za ten poskytne televízii v nadchádzajúcich dvoch rokoch v prepočte okolo 150 mil. Sk. Vstup britského investora musí ešte odsúhlasiť Rada pre vysielanie a retransmisiu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 7. 2024

USD 1,086 0,003
CZK 25,362 0,131
GBP 0,841 0,001
HUF 390,430 0,700
CAD 1,494 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS