ČLÁNOK
Telenor má údajne záujem o České Radiokomunikace
18. apríla 2001

Nórska telekomunikačná spoločnosť Telenor má údajne záujem o vládny 51-percentný podiel v českej telekomunikačnej spoločnosti České Radiokomunikace. Avšak predstavitelia spoločnosti Telenor neuviedli, či o predaji podielu rokovali s predstaviteľmi Českej republiky. Česká vláda sa nedávno zaviazala k exkluzívnym rokovaniam s konzorciom Tele Danmark a Deutsche Bank o predaji podielu v spoločnosti České Radiokomunikace.

Český týždenník Euro uviedol, že Telenor má záujem o druhú najväčšiu českú telekomunikačnú spoločnosť České Radiokomunikace, ktorej kľúčovou aktivitou je rozhlasové a televízne vysielanie. Zástupkyňa ministra dopravy a telekomunikácií Marcela Gürlichova v interview pre týždenník Euro povedala, že predstavitelia nórskej štátnej telekomunikačnej spoločnosti rokovali s predstaviteľmi českého ministerstva. V interview pre agentúru Reuters Gürlichova nepotvrdila záujem spoločnosti Telenor, avšak povedala, že po tom, ako sa v tendri zaznamenal slabý záujem, sa objavilo viacero potenciálnych investorov. Predstavitelia spoločnosti Telenor nekomentovali správu v týždenníku Euro. „Nemôžem potvrdiť stretnutie. Jediné, čo môžem povedať je, že vo všeobecnosti sledujeme situáciu, avšak nemôžem to viac komentovať,“ povedal výkonný viceprezident Telenor Mobile Communications Dag Vangsnes.

Česká vláda sa zaviazala k exkluzívnym rokovaniam s Tele Danmark a Deutsche Bank po tom, ako nevybrala žiadneho víťaza v rámci neúspešného tendra na predaj podielu v spoločnosti České Radiokomunikace. Podľa slov Gürlichovej je nízka pravdepodobnosť, že vláda zruší rokovania s konzorciom Tele Danmark. „Spoločnosť Telenor a možno aj ďalší finančný investor bude mať možnosť pripojiť sa k ponuke Tele Danmark a Deutsche Bank, avšak oddelené rokovania s Telenorom možno vylúčiť,“ povedala Gürlichova. Tele Danmark už vlastní v českej telekomunikačnej spoločnosti 21-percentný podiel.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 5. 2024

USD 1,085 0,002
CZK 24,738 0,010
GBP 0,852 0,000
HUF 387,080 0,970
CAD 1,483 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS