ČLÁNOK
Telekomunikačný úrad ukončil spor o licenciu Satro
5. augusta 2003

Spoločnosť Satro, ktorá prevádzkuje káblové televízne vysielanie, definitívne nepríde o licenciu. Rozhodol tak predseda Telekomunikačného úradu (TÚ SR) Milan Luknár, ktorý koncom mája vyhovel protestu bratislavskej prokuratúry podaného na podnet spoločnosti UPC Slovensko, a predmetnú licenciu vtedy zrušil. Satro sa voči verdiktu odvolalo, minulý týždeň však opravný prostriedok stiahlo, čím rozhodnutie predsedu TÚ nadobudlo právoplatnosť. Telekomunikačný úrad následne vydal firme Satro novú licenciu a zamietol žiadosti ostatných firiem, ktoré sa o ňu uchádzali.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca TÚ SR Roman Vavro, predseda úradu svojím rozhodnutím uspokojil všetky zúčastnené strany v spore. „Rozhodnutie je v súlade so zákonom a verejným záujmom,“ povedal Vavro. Ako dodal, verdikt predsedu TÚ zároveň zastavilo aj zbytočné znepokojovanie verejnosti v otázke licencie firmy Satro, ktorá vysiela v niekoľkých mestách Slovenska a od apríla aj v Bratislave.

Spoločnosť Satro, s.r.o., Bratislava ako víťaz výberového konania získala 28. novembra 2002 licenciu na poskytovanie služieb televízneho operátora prostredníctvom bezdrôtového systému MMDS vo frekvenčnom pásme 2 500 – 2 690 MHz. Bratislavská krajská prokuratúra však v marci tohto roku podala na TÚ SR protest so žiadosťou, aby úrad pre nezrovnalosti vo výberovom licenčnom konaní licenciu do 30 dní zrušil. Podľa prokuratúry, ktorá konala na podnet jedného z neúspešných žiadateľov, spoločnosti UPC Slovensko, úrad porušil práva ostatných účastníkov výberového konania tým, že ho neukončil právoplatne. Neúspešným uchádzačom o licenciu totiž nedoručil oznámenie, že víťazom sa stala firma Satro. Nezrovnalosť bola podľa prokuratúry aj v tom, že úrad od účastníkov konania žiadal doplnenie údajov, pričom o ne mala žiadať výberová komisia.

Predseda TÚ Milan Luknár koncom mája protestu prokuratúry vyhovel a rozhodnutie úradu o udelení licencie zrušil. Súčasne však rozhodol, že TÚ musí opätovne rozhodnúť o udelení licencie firme Satro, keďže tá vo výberovom konaní ako jediná uspela.

Spoločnosť Satro v súčasnosti ponúka v Bratislave a blízkom okolí 19 televíznych programov a po zavedení digitálneho vysielania plánuje zaradiť do ponuky ďalšie programy. Služby káblovej televízie prevádzkuje aj v Nitre, Topoľčanoch, Považskej Bystrici, v Trenčíne a Myjave.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS