ČLÁNOK
Telekomunikačný úrad považuje prístup ST za neústretový
20. decembra 2002

Skutočnosť, že Slovenské telekomunikácie (ST) hodlajú Telekomunikačnému úradu (TÚ) predložiť referenčnú ponuku prepojenia až 2. januára 2003, hodnotí podpredseda úradu Juraj Michňa zo strany ST ako „prinajmenšom neústretový prístup k regulátorovi“. Referenčná ponuka prepojenia predstavuje základ pre rokovania o prepojení sietí po 1. januári 2003 s novými operátormi, ktorým bola pridelené licencia. „Ani pracovné stretnutie zástupcov TÚ a ST na túto tému nesplnilo moje očakávania,“ povedal pre agentúru SITA podpredseda TÚ Juraj Michňa.

Stretnutie sa uskutočnilo v stredu 18. decembra a jednou z tém mala byť práve referenčná ponuka prepojenia. „Predstavitelia ST nám prezentovali len štruktúru referenčnej ponuky a štatistické údaje, ktoré sú už úradu známe, pričom ich zároveň označili za predmet obchodného tajomstva spoločnosti,“ uviedol v súvislosti so stretnutím Michňa.

„Slovenské telekomunikácie prekvapilo vyhlásenie podpredsedu TÚ, keďže spoločnosť niekoľkokrát informovala tak médiá ako aj predstaviteľov úradu, že ponuku predloží 2. januára 2003,“ uviedol v reakcii na Michňovo vyhlásenie viceprezident ST pre komunikáciu Ján Kondáš. Stredajšie stretnutie predstaviteľov ST a TÚ bolo podľa Kondáša posledným zo série rokovaní, ktoré iniciovali ST. Ich cieľom bolo informovať predstaviteľov úradu o postupe príprav na liberalizáciu so zameraním sa na prípravu a následné vypracovanie referenčnej ponuky zo strany ST. V súčasnosti podľa viceprezidenta ST neexistuje žiadny právny predpis, podľa ktorého by mali ST za povinnosť ponuku úradu predložiť.

Ako už ST informovali, referenčná ponuka prepojenia bude obsahovať všetky finančné, prevádzkové a technické náležitosti. Ceny služieb prepojenia budú založené na ekonomicky oprávnených nákladoch.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS