ČLÁNOK
Telekom Austria má vážny záujem o ST
7. januára 2000

V rozhovore pre agentúru SITA to povedal predseda predstavenstva spoločnosti Rudolf Fischer. Ako uviedol, záujem spoločnosti vyplýva aj z celkovej tendencie expandovať na telekomunikačné trhy strednej a východnej Európy. Za veľkú výhodu expanzie na slovenský trh považuje R. Fischer teritoriálnu blízkosť oboch krajín, ako aj dlhodobé kontakty s Bratislavou.

„Slovensko považujeme za silného a perspektívneho suseda a v rámci našich strategických zámerov by sme chceli vstúpiť na tento trh. Naša odpoveď je jednoznačne áno. Neustále sledujeme vývoj na telekomunikačnom trhu jednotlivých krajín strednej a východnej Európy ako napríklad v Maďarsku, Poľsku či v Chorvátsku a Slovensko považujeme za veľmi dobrého potenciálneho partnera,“ uviedol R. Fischer. Nevylúčil aj prípadný záujem o český trh.

„Sumu 17 mld. Sk, ktorú predpokladá minister Macejko ako výnos z predaja Slovenských telekomunikácií, nepovažujeme za prehnanú. Je však predčasné hovoriť o konkrétnej sume, kým nebudú známe výsledky predkvalifikačnej fázy tendra. Sme však za to, aby sa uskutočnili rokovania. V každom prípade chceme férovú cenu,“ povedal R. Fischer. Ako zdôraznil, na cenu podľa neho nebudú mať vplyv kauzy okolo rádia CDI International či spoločnosti Herold Tele Media.

Podľa Rudolfa Fischera Telekom Austria má veľkú šancu stať sa investorom do ST prípadne aj v spolupráci s iným zahraničným partnerom. Neuviedol však konkrétnu spoločnosť, pretože podľa neho je ešte predčasné hovoriť o takomto strategickom partnerstve. Záujem o kúpu podielu v ST však prejavilo už viacero spoločností, medzi nimi napríklad Dutch KPN Telecom, France Telekom, Deutsche Telekom alebo nórska spoločnosť Telenor. ST by mali byť podľa vládnych zámerov sprivatizované ešte v prvom polroku 2000.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

1. 7. 2022

USD 1,043 0,004
CZK 24,753 0,014
GBP 0,866 0,008
HUF 401,110 4,070
CAD 1,349 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS