ČLÁNOK
TBI Holding stratil záujem o Dopravnú poisťovňu
20. decembra 2000

Trust Banking International Holding (TBIH) odstúpil od rokovaní o odkúpení majetkového podielu v Dopravnej poisťovni, a.s. Po vyhodnotení due diligence vykonaného v poisťovni sa totiž ukázalo sa, že poisťovňa nespĺňa prísne kritériá stanovené holdingom. Pre novinárov to povedal predseda predstavenstva Všeobecnej sociálnej poisťovne (VSP) Tatry, dcérskej spoločnosti TBI Holdingu, Michal Němec.

Ako dodal, TBIH má pripravený lepší investičný projekt v oblasti neživotného poistenia, v tejto chvíli ho však odmietol konkretizovať. Holding pokračuje v rokovaniach o kúpe akcií jednej zo životných poisťovní, vyslovil tiež záujem o účasť v privatizácii Slovenskej poisťovne. „Po úspešnom umiestnení v oblasti poisťovníctva sa holding plánuje angažovať aj v oblasti podielových fondov a lízingového predaja,“ dodal Němec.

Jedným z akcionárov TBIH sa pred nedávnom stala okrem pôvodných vlastníkov Kardan Group a Deutsche Bank aj Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR). Banka získala 23-percentný podiel na základnom imaní holdingu, Deutsche bank vlastní 38 % a zvyšných 39 % má Kardan Group. Vstup EBOR do holdingu umožní okrem prínosu know-how aj čerpanie úverov.

TBIH pôsobí v súčasnosti aj Chorvátsku, Bulharsku, Rumunsku. V blízkej budúcnosti chce rozvíjať svoju činnosť v oblasti poistenia a penzijných fondov aj v Čechách a v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu. Slovenská dcéra holdingu VSP Tatry pôsobí na slovenskom trhu doplnkového dôchodkového poistenia, pričom je správcom Prvej doplnkovej dôchodkovej poisťovne Tatry-Sympatia.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS