ČLÁNOK
Tatra banka a poľský Kulczyk začnú hĺbkový audit v PB o 10 dní
6. mája 2002

Dvaja záujemcovia o kúpu majoritného podielu v Poštovej banke, a.s. (PB), Tatra banka a poľský Kulczyk Holding, by mali začať vykonávať due diligence v data roome banky o 10 dní. Uviedla to v piatok Mária Papcunová, generálna riaditeľka Slovenskej konsolidačnej, a.s. (SKo), ktorá je majoritným akcionárom Poštovej banky.

Predaj 55-percentného balíka akcií PB by podľa nej mal byť vyhodnotený koncom júna, pričom podľa zmenených stanov SKo o nadobúdateľovi akcií PB rozhodne Ministerstvo financií SR a nie SKo ako majoritný akcionár. Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca Národnej banky Slovenska (NBS) Ján Onda, centrálna banka zatiaľ ešte nerozhodla, či due diligence umožní aj ING Bank a Českej poisťovni, ktoré o banku prejavili záujem dodatočne.

Medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB vyhlásil v decembri minulého roku jej majoritný akcionár, štátna akciová spoločnosť SKo. Spolu s viac ako tretinovým vlastníkom banky, súkromnou spoločnosťou Istrokapitál, sa dohodla na spoločnom postupe pri predaji majority v PB.

Informačné memorandum si pôvodne prevzali finančné skupiny z Rakúska, Belgicka, Poľska, zo Slovenska, z Veľkej Británie a USA, predbežné ponuky však v riadnom termíne podali len traja. Okrem Tatra banky a Kulczyk Holdingu, ktorým centrálna banka povolila nadobudnutie dôverných informácií o PB, to bola aj spoločnosť J&T Finance Group. Tej však centrálna banka vykonanie due diligence nepovolila. Na kúpu majoritného podielu v PB podali dodatočne nezávislé ponuky aj ING Bank N.V. a Česká pojišťovna, a.s.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS