ČLÁNOK
Svetový automobilový priemysel má podľa Fitch zmiešaný výhľad
21. januára 2008

Svetový automobilový priemysel má podľa Fitch zmiešaný výhľadPredaj automobilov by mal podľa medzinárodnej ratingovej agentúry Fitch Ratings na celom svete rásť stabilným tempom, avšak miery rastu by sa mali v rôznych regiónoch aj naďalej výrazne odlišovať


 


Celkový výhľad svetového automobilového priemyslu ostáva podľa medzinárodnej ratingovej spoločnosti Fitch Ratings zmiešaný. Vyplýva to zo špeciálnej správy, ktorú agentúra zverejnila v pondelok. Predaj automobilov by mal na celom svete rásť stabilným tempom, avšak miera rastu by sa mala v rôznych regiónoch aj naďalej výrazne odlišovať.


„Očakávame, že predaj automobilov bude v tomto roku na vyspelých trhoch, akými sú USA, západná Európa a Japonsko, klesať alebo prinajlepšom stagnovať. Rýchlo rastúce regióny by naopak mali zaznamenať silný rast predaja, ide predovšetkým o Rusko, Čínu, Indiu a Južnú Ameriku,“ povedal riaditeľ tzv. Automotive team v spoločnosti Fitch Emmanuel Bulle.


V USA čelia automobilové skupiny aj napriek zlepšeniu nákladovosti problémom, zatiaľ čo výhľad pre výrobcov v Indii ostáva zo strednodobého hľadiska pozitívny. Japonskí, európski, juhokórejskí a čínski výrobcovia automobilov majú podľa agentúry Fitch stabilný výhľad.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 6. 2024

USD 1,072 0,003
CZK 24,898 0,012
GBP 0,845 0,001
HUF 397,390 1,050
CAD 1,470 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS