ČLÁNOK
Súkromná nemocnica Medissimo stála okolo 30 mil. eur
30. júna 2009

Výstavba a zariadenie prvej súkromnej nemocnice s poliklinikou na Slovensku Medissimo, postavenej na zelenej lúke v bratislavskej Petržalke, stála takmer 30 mil. eur. Ako na pondelkovej tlačovej besede informoval predseda predstavenstva spoločnosti Slovintegra, a.s. Bratislava Slavomír Hatina, výstavba nemocnice trvala dva roky a vložené investície by sa mali vrátiť približne za desať až jedenásť rokov. Nemocnica sa chcela pôvodne orientovať predovšetkým na firemných klientov, ale v dôsledku hospodárskej krízy sa v súčasnosti zameriava hlavne na privátnych pacientov. Nemocnica poskytuje od začiatku mája komplexné služby celoživotnej zdravotnej starostlivosti a podľa technologického vybavenia je najmodernejšia v strednej Európe. V Medissime pracuje 49 popredných lekárov špecialistov spolu s 84-členným zdravotným personálom. Pacienti majú k dispozícii dve ambulancie všeobecných lekárov a 26 špecializovaných ambulancií, dve nadštandardne vybavené operačné sály, ako aj špičkovú jednotku intenzívnej starostlivosti a lôžkové oddelenie s 28 miestami v 18 izbách. Nemocnicu prevádzkuje spoločnosť SI Medical, s.r.o., ktorá patrí do investičnej skupiny Slovintegra.
   „V žiadnom prípade sme nechceli ísť do nejakej starej budovy,“ zdôvodnil Hatina výstavbu novej nemocnice. Areál nemocnice podľa neho prispôsobili predstavám personálu a nie naopak, ako sa to bežne robí, keď sa do starej budovy umiestňuje zdravotnícke zariadenie. „Diagnostická časť je na patričnej úrovni. Dodávatelia zariadení nás presviedčajú, že je to špička v strednej Európe, najmä čo sa týka softvérového vybavenia a možností, ktoré táto technika umožňuje pri diagnostikovaní,“ dodal Hatina. Projekt súkromnej nemocnice bude mať podľa neho úspech, ak bude poskytovať služby na vyššej kvalitatívnej úrovni, ak bude mať manažment a personál patričný vzťah voči klientom. Nemocnica chce poskytovať služby na inej úrovni ako v štátnom zdravotníctve. Hatina je presvedčený, že ak kríza pominie, firmy sa opätovne vrátia k poskytovaniu benefitov aj v tejto oblasti. Nemocnica však neplánuje redukovať poskytované služby.
   Medissimo poskytuje starostlivosť na viacerých úrovniach. Klubový systém predstavuje viaceré typy členských kariet s balíkmi služieb ročne pre individuálnych klientov za 1,2 tis. až 3 tis. eur. Systém ročných kariet pre firmy môže byť benefitom pre ich zamestnancov. Služby pre samoplatcov sú zamerané na jednorazové výkony pre domácu a zahraničnú klientelu a pravidelné prehliadky sa vykonávajú podľa veku pacientov. „Najnovšie digitálne zariadenia typu magnetickej rezonancie, počítačového tomografu, digitálneho mamografu, röntgenov a niekoľkých ultrazvukov fungujú bez straty kvality pri prenášaní kópií. Minimalizujú zaťaženie pacienta aj tým, že dokážu inteligentne zmerať objem a hustotu tela pacienta,“ povedal riaditeľ nemocnice Medissimo Martin Senčák. Všetky ambulancie sú podľa neho vybavené najmodernejšou diagnostickou technikou. Pri každej posteli v lôžkovej časti je inštalované zariadenie pre multimediálnu komunikáciu pacienta, napríklad cez internet, digitálnu televíziu aj telefonovanie. Pacientom slúži aj fyziatricko-rehabilitačné centrum vrátane lekárne. Ani najlepšie technické vybavenie by podľa Senčáka nič neznamenalo, keby nemocnica nemala špičkový tím lekárov. „Orientovali sme sa na zabezpečenie skutočne najšpičkovejších odborníkov v danej oblasti,“ uviedol riaditeľ nemocnice


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

7. 5. 2021

USD 1,206 0,000
CZK 25,682 0,165
GBP 0,868 0,001
HUF 358,010 0,170
CAD 1,469 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS