ČLÁNOK
Stretnutie premiéra Dzurindu s manažmentom Union Fenosa
7. apríla 2000

Tlačovú agentúru SITA o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Energoinfo Štefan Fecko. Podľa jeho slov UF má záujem, aby práve na Slovensku mohla v rámci krajín strednej Európy realizovať prvé investície a participovať v privatizačnom procese.

Premiér M. Dzurinda vyslovil uznanie doterajším aktivitám firmy a s potešením prijal záujem UF investovať na Slovensku ako v prvej krajine strednej Európy. Ocenil tiež okamžitú pripravenosť UF na tieto aktivity vzhľadom na skutočnosť, že práve prípravy a prerokúvania legislatívnych podkladov pre tieto činnosti sú v súčasnosti veľmi aktuálne a nevyhnutné pre vstup do Európskej únie. Premiér pokladá spoločnosť UF za jednu z najsolídnejších a najsilnejších, ktoré môžu uspieť v pripravovanom privatizačnom procese energetického sektora.

Podľa Š. Fecka má spoločnosť UF záujem o vytváranie strategických partnerstiev a aliancií , a to v distribúcii i výrobe v energetickom sektore, a tiež v distribúcii v plynárenstve. „Aktuálne sa uchádzame o implementáciu Zákazníckeho informačného systému vo Východoslovenských energetických závodoch a v SPP,“ uviedol.

Energoinfo, člen skupiny UF na Slovensku, bola založená v roku 1991 a dnes v nej pracuje viac než 100 konzultantov. Je centrom podpory aktivít a filiálok v okolitých krajinách. Zameriava sa na projekty implementovania systémov, zlepšenia riadenia či optimalizáciu obchodného cyklu . Okrem toho je predmetom činnosti tiež podporu zavádzania systémov kvality ISO, kontroly životného prostredia, riešení pre Ministerstvo zdravotníctva a spoločensko-kultúrne participácie. Návšteva premiéra v spoločnosti predchádzala budúcotýždňovému príchodu španielskeho premiéra José María Aznara na Slovensko.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

5. 3. 2021

USD 1,194 0,010
CZK 26,303 0,095
GBP 0,863 0,000
HUF 366,290 1,760
CAD 1,516 0,005

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS