ČLÁNOK
Štátny podiel v Slovenských aerolíniách by sa mal predať
17. júla 2001

Ekonomickí ministri odporučili predaj štátneho podielu v Slovenských aerolíniách (SA). Ak by sa podiel nepodarilo predať v jeseni, ministri sa predajom SA budú opäť zaoberať. Po rokovaní porady ekonomických ministrov (PEM) to povedal vicepremiér pre ekonomiku Ivan Mikloš.

Dôvodmi na zmenu názoru PEM, ktorá pôvodne odporučila konkurz SA, bolo začatie plnenia záväzkov aerolínií a nadchádzajúca letná sezóna. Schválené navýšenie základného imania v SA je podľa Mikoša alternatívou, ktorú PEM neposudzovala a ktorá by sa realizovala len v prípade neúspešného predaja 34-percentného podielu štátu tohto leteckého dopravcu.

Ekonomickí ministri zároveň prerokovali aktualizáciu koncepcie transformácie a privatizácie štátnych podnikov Slovenskej automobilovej dopravy (SAD). V koncepcii bolo potrebné zmeniť ustanovenia týkajúce sa majiteľa dočasnej majetkovej účasti v týchto podnikoch, ktorým bude namiesto štátu Fond národného majetku SR. Zároveň je potrebné vzhľadom na nepodpísanie novely zákona o cestnej doprave prezidentom aktualizovať aj časový harmonogram privatizácie podnikov SAD.

Porada odporučila aj vyňatie strojárskeho podniku Konštrukta Industry, a.s. Trenčín z DMD Holdingu, a.s. Dôvodom je podľa Mikloša reálny záujem o privatizáciu tejto časti holdingu a umožnenie rýchlejšieho predaja.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS