ČLÁNOK
Štatistika o používaní Internetu v Európe
16. februára 2001

Nie je žiadnou novinkou, že s rozvojom Internetu stojí bok po boku aj stály nárast počtu ľudí využívajúcich toto médium viac či menej pravidelne. V európskych krajinách je tento nárast za posledný rok taký prudký, že dnes je v priemere takmer každý tretí Európan pravidelne pripojený na Internet, čo predstavuje číslo viac ako 100 miliónov užívateľov.

Posledná analýza v súvislosti s nerovnomernou vyspelosťou a počtom obyvateľov jednotlivých krajín uvádza tiež, ktoré krajiny sú na tom lepšie a ktoré horšie. Tak napríklad Írsko a Grécko majú samostatne menej ako milión používateľov Internetu, kým Taliansko a Francúzsko majú po 12 miliónov užívateľov a v týchto číslach sú na treťom a štvrtom mieste vrámci Európy. Pomyslenú tabuľku vedie Nemecko a Veľká Británia s takmer dvojnásobným počtom ako ich nasledovníci. Slovensko nie je v tejto analýze uvedené, no podľa posledných informácií je miera používanosti Internetu u nás okolo 15 percent a v celosvetovom meradle sme zaznamenali jeden z najväčších nárastov. Čo stojí za týmto nárastom nielen u nás ale v celej Európe?

Poskytovatelia Internetu v snahe prilákať čo najviac zákazníkov znižujú svoje poplatky za ponúkané služby a aj novšie služby či technológie sa rýchlo stanú cenovo ľahko dostupnými pre užívateľov vďaka poskytovateľom, medzi ktorými sa takéto novinky bleskovo rozšíria a uvedú do ponuky. Človek má v prípade záujmu na výber veľké množstvo firiem, ktoré sú mu ochotné poskytovať svoje služby za relatívne nízky poplatok, čo má za následok zmenšovanie ich ziskov. Podľa analytikov bude tento trend pokračovať vo väčšej miere, ako sa predpokladalo a poskytovanie niektorých služieb vrámci Internetu sa môže stať pre niektoré spoločnosti stratovým podnikaním, čo môže v konečnom dôsledku znížiť kvalitu takýchto služieb.

zdroj:
http://dailynews.yahoo.com/h/nm/20010206/wr/europe_users_dc_1.html

vysielanie rádia Twist


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 7. 2021

USD 1,189 0,002
CZK 25,501 0,005
GBP 0,851 0,001
HUF 357,200 0,880
CAD 1,479 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS