ČLÁNOK
Standard & Poor’s potvrdzuje hodnotenie Tatra banky
16. októbra 2001

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s potvrdila svoje hodnotenia Tatra banky v reakcii na nedávnu ohováračskú kampaň, v rámci ktorej kolovali na Slovensku rozličné chýry o finančných ťažkostiach tejto slovenskej bankovej inštitúcie. Ratingový výhľad zostáva podľa agentúry stabilný. Šíriace sa informácie, ktoré spôsobili výber vkladov z Tatra banky sa ukázali ako nepodložené a finančné ťažkosti ako neexistujúce.

„Tatra banka, tretia najväčšia banka v Slovenskej republike s 10-percentným podielom na celkových aktívach bankového systému, je jednou z najsilnejších bánk v krajine. Jej súčasné hodnotenie odráža podporu a angažovanosť jej strategického vlastníka, rakúskej banky Raiffeisen Zentralbank Österreich, ako aj solídne finančné výsledky. Banka ťaží z konkurenčnej výhody na trhu, kde veľké bývalé štátom vlastnené banky prechádzajú procesom reštrukturalizácie,“ uvádza Standard & Poor’s vo svojej správe.

Ako ďalej dodáva, Tatra banka má výborný finančný profil s priaznivou úrovňou zisku, ktorá podporuje rozširovanie pobočkovej siete, rozvoj ľudských zdrojov a investície do technológií. Banka disponuje vďaka svojej konzervatívnej úverovej politike kvalitnou štruktúrou aktív.

Stabilný ratingový výhľad odzrkadľuje udržiavanie zdravej trhovej a finančnej pozície banky v náročnom prevádzkovom prostredí. „Banka by mala podľa očakávaní i naďalej efektívne konkurovať najväčším bankám, ktoré vláda sprivatizovala počas tohto roka. Tieto banky profitujú z prítomnosti silných zahraničných strategických akcionárov, potrebujú však podstatnú reštrukturalizáciu,“ uzatvára Standard & Poor’s.

Standard & Poor’s potvrdzuje hodnotenie Tatra banky, a.s.
long-term counterparty credit and certificate of deposit ratings
BB
short-term counterparty credit and certificate of deposit ratings
B

Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS