ČLÁNOK
ST sú proti novele telekomunikacného zákona
3. apríla 2003

Novela telekomunikacného zákona, ktorú predložili na rokovanie parlamentu zástupcovia koalície aj opozície, by krátkodobo zdeformovala trh. Táto legislatívna zmena by nezabezpecila technologickú neutralitu pre všetkých operátorov na telekomunikacnom trhu. Na zasadnutí komisie pre transformáciu dopravy, pôšt a telekomunikácií pri výbore Národnej rady SR pre hospodárstvo, privatizáciu a podnikanie to povedal prezident Slovenských telekomunikácií (ST) Miroslav Majoroš.

ST podla Majoroša nie sú ani technicky pripravené na implementáciu niektorých technických riešení, ktoré by v prípade schválenia novely ST museli zabezpecit. Jeden z predkladatelov novely, poslanec Jaroslav Baška (SMER), na zasadnutí komisie zdôraznil potrebu riešenia aktuálnych problémov v telekomunikacnom sektore, a to aj bez ohladu na prípravu nového zákona o elektronických komunikáciách. Vlani neschválená novela telekomunikacného zákona, ktorú teraz predkladaná právna úprava kopíruje, je podla Bašku doplnená aj o definície pripravovaných služieb volby operátora.

V súvislosti s Národnou politikou pre elektronické komunikácie, ktorú nedávno schválila vláda, clenovia komisie na rokovaní napriek všeobecnému súhlasu s týmto materiálom upozornili na potrebu spresnenia úlohy Poštového úradu ako regulátora príslušného trhu, a to v nadväznosti na prostredie elektronických komunikácií. Komisia dalej odporucila parlamentnému výboru, aby požiadal Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR o vypracovanie aktuálnej koncepcie štátnej dopravnej politiky, ktorou sa následne budú jej clenovia dalej zaoberat.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 1. 2021

USD 1,210 0,003
CZK 26,125 0,036
GBP 0,886 0,005
HUF 357,380 1,140
CAD 1,538 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS