ČLÁNOK
ST chcú byť opäť najvýznamnejším providerom na Slovensku
3. marca 2000

a to najmä vďaka cenovej politike v nových balíkoch internetových služieb, ktoré poskytujú od 1. marca tohto roku. Pre agentúru SITA to povedal Pavol Bojňanský z marketingového oddelenia Ústredia ST.

Ako P. Bojňanský uviedol, ST len reagovali na zníženie nákladov na medzinárodnú konektivitu a rozhodli sa preto prispôsobiť svoje ceny tejto skutočnosti. Kým predchádzajúce balíky služieb sa ponúkali v cenovom rozpätí 280 až 560 Sk bez DPH, v súčasnosti došlo k výraznému poklesu cien na úroveň 81 až 650 Sk bez DPH. Najlacnejšia služba ST má názov Kontakt, v rámci ktorej má zákazník prístup na internet v pracovné dni od 18:00 hod do 8:00 a cez víkendy a sviatky neobmedzene. Okrem toho má k dispozícii jednu schránku elektronickej pošty. Podľa P. Bojňanského tento balík možno porovnať s produktom, ktorý v minulosti ST ponúkali za 380 Sk bez DPH, zlacnenie je teda dosť výrazné a dostali sa na úroveň najlacnejšej služby spoločnosti Nextra.

K týmto službám možno priradiť balíky služieb ponúkané prostredníctvom ISDN, a to ISDN 64 Profit Plus za 1280 Sk a ISDN 128 Profit Plus za 1920 Sk bez DPH, ktorý ponúka v ISDN kvalite rovnaký rozsah služieb ako Profit Plus pri prenosových rýchlostiach 64 alebo 128 kbit/s.

Podľa P. Bojňanského veľký význam pre rozvoj internetu na Slovensku bude mať subjekt, ktorý vstúpi do ST ako strategický partner. Holandský KPN je dnes majoritným akcionárom Eurowebu, jedného z popredných providerov na Slovensku. V prípade jeho vstupu do ST by vďaka prepojeniu mohol vzniknúť najväčší poskytovateľ internetu na Slovensku, povedal P. Bojňanský. Nemožno však podľa neho zanedbať ani prípadný vstup Deutsche Telekom, ktorý je v oblasti internetu veľmi silným subjektom. „V minulosti sme boli najväčším poskytovateľom internetu na Slovensku, až pokiaľ na slovenský trh nevstúpila Nextra,“ povedal P. Bojňanský. Potvrdil však ambície ST stať sa opäť najvýznamnejším poskytovateľom na Slovensku. Ako povedal, v súčasnosti tieto služby využíva asi 5000 zákazníkov, pričom v rámci nich dominujú najmä firemní klienti.

Esom v rukách ST v oblasti providingu by podľa niektorých špekulácií mohla byť skutočnosť, že pravdepodobne ku koncu roka sa pripravuje ďalšie výrazné zlacnenie služieb v oblasti ISDN.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS