ČLÁNOK
SRA pridelila ratingové hodnotenie mestu Nové Zámky
4. marca 2003

Slovenská ratingová agentúra (SRA) pridelila mestu Nové Zámky dlhodobý korunový rating na úrovni B- s negatívnym výhladom. Dlhodobý devízový rating mesta stanovila SRA na úrovni CCC s negatívnym výhladom a krátkodobý rating Nových Zámkov je S4. Prvé tohtorocné verejné ratingové hodnotenie priradila SRA Novým Zámkom koncom februára 2003. Agentúru SITA o tom informoval výkonný riaditel SRA Rudolf Autner.

V zdôvodnení pridelených ratingov SRA pozitívne hodnotí najmä dobre vybudovaný mestský informacný systém. Databázové systémy mesta sú základom pre predpis danových povinností obcanov a podnikatelskej sféry a sú tiež úcinným nástrojom kontroly ich plnenia. „Napriek vysokej úrovni informacných databáz, ktoré ponúka mestu ich mestský informacný systém a je tak významným oporným nástrojom v riadiacich procesoch, sú však východiská uplatnovaného systému riadenia a procedúr neštandardné,“ dodáva R. Autner. Podla SRA by mali byt modifikované predovšetkým oblasti úhrady záväzkov mesta, zadlženost mesta a tvorba rezerv.

Prvoradou úlohou Nových Zámkov musí byt podla SRA v najbližšom období konsolidácia verejných financií. „Druhou významnou úlohou je zníženie zadlženosti mesta a vytváranie financných rezerv na nepredvídané udalosti. V opacnom prípade nebude mesto schopné si aj nadalej plnit svoje funkcie,“ konštatoval Autner.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS