ČLÁNOK
SPP a Transpetrol nemajú zatiaľ záujem predať podiely v SKB
17. februára 2000

Spoločnosť Vodohospodárska výstavba, š.p., Bratislava (VVB) má záujem o predaj majetkového podielu v Slovenskej kreditnej banke, a.s., Bratislava. Záujem odpredať svoje podiely avizovali minulý rok aj Slovenský plynárenský priemysel, a.s., Bratislava a Transpetrol, a.s., Bratislava. „Na úrovni ministerstiev sa rozhodlo, že všetky tieto podniky musia postupovať koordinovane. Keďže sme štátnym podnikom a nemôžme svojvoľne odpredať tento podiel, požiadali sme Ministerstvo pôdohospodárstva o udelenie povolenia,“ uviedol poverený riaditeľ VVB Ivan Veselý. Ako tlačovú agentúru SITA informoval hovorca Ministerstva pre správu a privatizáciu národného majetku Róbert Merva, momentálne je žiadosť VVB v poradných orgánoch na ministerstve privatizácie.
„Nemám informácie o tom, že by SPP podalo na Ministerstvo hospodárstva žiadosť o predaji svojho podielu v SKB,“ povedal hovorca ministerstva hospodárstva Peter Benčurik, keďže SPP spadá pod rezort hospodárstva. Ako potvrdila hovorkyňa SPP Helena Poláková, cieľom SPP je svoj podiel v banke nie predať, ale posilniť. „V najbližšom čase podiel v SKB určite neplánujeme predať,“ zdôraznila. Informáciu o predaji podielu v SKB dementoval aj Transpetrol. „V súčasnom období neuvažujeme o predaji svojho podielu. Uvedenú skutočnosť sme prezentovali aj na mimoriadnom valnom zhromaždení minulý týždeň,“ uviedol generálny riaditeľ Štefan Czucz.
Najväčším akcionárom SKB je Slovenský plynárenský priemysel, š.p., Bratislava s približne 38 percentami. Ďalšími akcionármi sú Slovenská elektrárenská, a.s., Vodohospodárska výstavba, š.p. (15,005 %), Bratislava, Slovnaft Benzinol, a. s., Slovenské lodenice Komárno, a. s. a Transpetrol, a.s. Slovenská kreditná banka dosiahla podľa predbežných výsledkov za minulý rok hrubý zisk vo výške 62,124 mil. Sk. Bilančná suma banky vzrástla k ultimu minulého roka zhruba o 3 mld. Sk na 10,628 mld. Sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 4. 2024

USD 1,069 0,001
CZK 25,242 0,014
GBP 0,859 0,001
HUF 393,350 0,280
CAD 1,463 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS