ČLÁNOK
Spoločnosť sa nebráni rokovaniam o predaji podielu v DAM
31. januára 2000

Situácia v maďarských oceliarňach DAM Diosgyőr sa rieši na viacerých úrovniach. Aj momentálne sú zástupcovia VSŽ, a.s., Košice v Maďarsku. Hovorca VSŽ Jozef Marko tak reagoval pre agentúru SITA na informácie o prerušení výroby v DAM Diosgyőr, ktoré sa objavili v maďarských médiách.
Podľa týchto informácií je DAM od stredy tohto týždňa prakticky bez elektrickej energie. Dodávateľ elektrickej energie totiž v stredu vypovedal zmluvu, na základe ktorej doteraz dodával energiu, nakoľko nevyrovnané faktúry dosahovali až 700 mil. HUF. Dodávka elektrickej energie bude obnovená až vtedy, keď DAM zaručí vyrovnanie svojich záväzkov.
J. Marko sa vyjadril aj k informáciám o ponuke španielskej oceliarskej spoločnosti Sidenor na odkúpenie podielu VSŽ v podniku DAM. „Nebránime sa rokovaniam o predaji, ale zatiaľ zostáva našou prioritou realizácia stabilizačného programu,“ povedal hovorca VSŽ.
Vo štvrtkovom vydaní maďarského denníka Népszabadság sa uvádza, že na obnovenie zastavenej výroby v DAM-e by bolo potrebných až 2,3 mld. HUF. Banky sú ochotné poskytnúť úver len pod podmienkou, že DAM-u sa podarí reštrukturalizácia starých úverov. Majoritný akcionár DAM-u, VSŽ dal oceliarskej spoločnosti trojmesačnú lehotu na stabilizáciu situácie, ktorá vyprší koncom marca.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 9. 2020

USD 1,167 0,004
CZK 27,133 0,026
GBP 0,905 0,008
HUF 364,120 0,960
CAD 1,562 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS