ČLÁNOK
Spoločnosť Asseco Slovakia sa stala IT firmou roka
28. septembra 2007


Spoločnosť Asseco Slovakia sa stala IT firmou roka
V kategórii IT projekt roka zvíťazil projekt pevnej siete na báze priameho pripojenia domácností na optickú sieť (FTTH) od spoločnosti Orange Slovensko


 


Neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií na spoločenskom večere IT Gala, ktorý sa konal vo štvrtok, udelilo cenu IT firma roka spoločnosti Asseco Slovakia, a.s. „Komisia ocenila najmä úspešný vstup spoločnosti na Varšavskú burzu cenných papierov, čím sa stala prvou slovenskou firmou priamo kótovanou na zahraničnej burze. Komisiu tiež zaujal výrazný rast spoločnosti na domácom i českom IT trhu, vývoj vlastných produktov s vysokým obsahom vlastnej pridanej hodnoty a exportné aktivity,“ uvádza sa v tlačovej správe z podujatia.


V kategórii IT osobnosť roka 2007 sa stal víťazom generálny riaditeľ spoločnosti T-Systems Slovakia, s.r.o. Jozef Ondáš, pričom komisia ocenila najmä jeho osobné zásluhy na získaní vyše 500 nových zamestnancov vo veľmi krátkom čase pre významnú IT spoločnosť na východnom Slovensku, ktorá poskytuje služby zákazníkom v Európe, či USA. V kategórii IT projekt roka zvíťazil projekt pevnej siete na báze priameho pripojenia domácností na optickú sieť (FTTH) od spoločnosti Orange Slovensko, a.s. „Slovensko tak získalo šancu zaradiť sa do konca roka 2007 po Japonsku na druhé miesto vo svete v pomere počtu domácností pripojených k optike k celkovému počtu domácností v krajine,“ uvádza sa v správe.


Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už siedmy rok. Cieľom je oceniť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty, realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 70 osobností, firiem a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie piatich osobností, piatich firiem a piatich projektov bez určenia poradia.


 


 


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS