ČLÁNOK
S&P znižuje rating dlhodobých záväzkov Deutsche Telekom
6. októbra 2000

Ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) znížila rating dlhodobých záväzkov Deutsche Telekom AG na A- z úrovne AA-. Zároveň varovala pred možnosťou ďalšieho znižovania ratingu v prípade meškania plánu vyrovnať dlh prostredníctvom odpredaja svojich aktivít. Kvôli oslabeniu podnikateľského a finančného profilu po akvizíciách a nákupe licencií UMTS za 18,5 mld. eur znížila S&P aj rating krátkodobých záväzkov na A-2 z úrovne A-1-plus.

K revíziám ratingov došlo aj medzi ostatnými hlavnými európskymi telekomunikačnými spoločnosťami po dokončení nemeckej aukcie licencie UMTS v hodnote 50,5 mld. eur, ktorá sa uskutočnila 17. augusta. Konkurenčná agentúra Moody’s Investors Service znížila rating Deutsche Telekomu vo štvrtok na A2, kým Fitch ho zrevidoval v stredu na A z úrovne AA. Deutsche Telekom, ktorého sídlo je v Bonne, je podľa trhovej kapitalizácie druhým najväčším telekomunikačným operátorom v Európe.

S&P očakáva, že dlh Deutsche Telekomu vzrastie v tomto roku na 65 miliárd eur vplyvom akvizícií a kúpy licencií UMTS v Nemecku, Británii a Holandsku. S&P bude pozorne sledovať úroveň budúcich príjmov z licencií UMTS, pričom varoval, že ak plán získať 30 mld. eur v budúcom roku z odpredaja aktivít nesúvisiacich s hlavnou činnosťou Deutsche Telekom nesplní očakávania, rating spoločnosti môže byť opäť ohrozený. „Neschopnosť dosiahnuť viaceré ciele súvisiace s odpredajom aktivít alebo neschopnosť zlepšiť ziskovosť môže viesť k ďalšiemu zníženiu ratingov,“ dodal S&P.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

3. 3. 2021

USD 1,205 0,002
CZK 26,138 0,004
GBP 0,864 0,001
HUF 363,750 0,050
CAD 1,523 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS