ČLÁNOK
S&P znížila ratingy štyroch velkých leteckých firiem v USA
31. marca 2003

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s znížila ratingy štyroch najväcších amerických leteckých spolocností, ktoré nie sú pod súdnou ochranou pred veritelmi. Svoje rozhodnutie zdôvodnila tým, že iracká vojna má negatívny vplyv na ich podnikatelskú cinnost, pricom dlhotrvajúci konflikt alebo velké teroristické útoky by ich mohli vážne zasiahnut.

Agentúra zredukovala rating AMR Corp a jej dcérskej spolocnosti American Airlines Inc o dva stupne na CCC z úrovne B-. Ide o najväcšiu leteckú spolocnost v USA. Taktiež znížila rating tretej najväcšej americkej leteckej spolocnosti Delta Air Lines Inc, a to na BB- z úrovne BB. Rating štvrtej najväcšej aerolinky, Northwest Airlines Corp, zredukovala na B+ z úrovne BB-. Rating piatej najväcšej leteckej spolocnosti v USA, Continental Airlines Inc, znížila na B z úrovne B+.

Všetky letecké spolocnosti, ktorým Standard & Poor’s znížila rating, oznámili redukciu poctu zamestnancov a letov pocas uplynulých dvoch týždnov. Ratingová agentúra nevylúcila, že ratingy Continental, Delta a Northwest zníži opät. Druhá najväcšia letecká spolocnost v USA, United Airlines Inc, požiadala o súdnu ochranu pred veritelmi v decembri minulého roku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

27. 1. 2021

USD 1,211 0,003
CZK 26,025 0,055
GBP 0,884 0,003
HUF 360,900 2,290
CAD 1,545 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS