ČLÁNOK
SP nebude informovať o priebehu tendra predaja Poľnobanky
3. februára 2000

Slovenská poisťovňa, a.s., (SP) Bratislava nebude vzhľadom na dôvernosť obchodných rokovaní poskytovať informácie o priebehu tendra o výbere záujemcu o odkúpenie 32,76-percentného podielu SP v Poľnobanke, a.s. Ako tlačovú agentúru SITA informovala hovorkyňa SP Lucia Bombošová, poisťovňa oboznámi verejnosť o výsledkoch tendra až po jeho skončení.
SP, akcionár s najvyšším podielom v Poľnobanke, požiadal o zvolanie mimoriadneho valného zhromaždenia v Poľnobanke. „Hlavným cieľom valného zhromaždenia je schváliť navýšenie základného imania v Poľnobanke za účelom posilnenia jej kapitálovej pozície,“ informovala. MVZ nie je podľa L. Bombošovej v kolízii s medzinárodným tendrom uskutočňovaným k odpredaju podielu SR v Poľnobanke. „Našou snahou je skrátiť potrebné obdobie k realizácii navýšenia základného imania po skončení tendra,“ dodala. MVZ by sa malo uskutočniť v priebehu marca.
Poradca pre odpredaj podielu SR v Poľnobanke, spoločnosť PriceWaterhouseCoopers (PWC) už vypísala medzinárodný tender. Ako v stredu informoval denník SME, PWC avizovala aj uprednostnenie nového investora pri kapitálovom vstupe do banky. Podľa neoficiálnych informácií záujem o kúpu skoro 33-percentného podielu prejavili traja doterajší akcionári Poľnobanky – talianske finančné skupiny UniCredito a Finest a Európska banka pre obnovu a rozvoj. K prevodu akcií Poľnobanky z portfólia Slovenskej poisťovne by malo dôjsť do konca tohto mesiaca. Výsledok medzinárodného tendra na predaj trojtretinového balíka akcií Poľnobanky je podľa SME dôležitý najmä vo vzťahu k jej minoritným akcionárom – slovenským poľnohospodárskym družstvám. Ich finančné problémy im totiž neumožňujú, aby participovali na očakávanom navyšovaní základného imania banky, čím by ich podiel na základnom imaní automaticky klesol.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

15. 1. 2021

USD 1,212 0,000
CZK 26,163 0,027
GBP 0,890 0,001
HUF 359,990 0,420
CAD 1,541 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS