ČLÁNOK
Slovenské telekomunikácie vyzývajú poskytovatelov internetu na rokovania o ADSL
5. apríla 2003

Slovenské telekomunikácie, a.s. (ST), sú pripravené zacat rokovania s poskytovatelmi internetových služieb o podmienkach poskytovania služby ISP Gate, ktorá im umožní ponúknut komercné služby prístupu na internet pre koncových zákazníkov na báze technológie ADSL. Ako informovala spolocnost, ST už kontaktovala providerov, ktorí ukoncili alebo požiadali o technický test technológie ADSL a ponúkla im možnost zacat rokovania.

Konkrétne podmienky, produkty ci spôsoby vzájomnej spolupráce, ktoré budú predmetom rokovaní, ST nepredstavili. Podla predstavitelov spolocnosti ide totiž zatial iba o predbežné rokovania a východiskom pre ich zacatie je podpísanie dohody o ochrane dôverných informácií a skutocností tvoriacich obchodné tajomstvo. Prezident ST Miroslav Majoroš tvrdí, že spolocnost chce pri rokovaniach s poskytovatelmi internetu dôsledne dodržiavat nediskriminacný prístup a umožnit im dostatocný casový priestor na prípravu komercnej prevádzky ADSL.

Slovenské telekomunikácie umožnili poskytovatelom internetových služieb zapojit sa do technického testu ADSL od 15. januára tohto roku. Do 31. marca ponuku využili spolocnosti Nextra, GTS Slovakia, Slovanet, eTel a internetová divízia ST, Internet ST Online. Operátor pevnej telekomunikacnej siete test 17. apríla docasne pozastaví, pricom ako dôvod uvádza rekonfiguráciu siete, ktorá je nevyhnutná pre spustenie komercnej prevádzky ADSL.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

26. 2. 2021

USD 1,212 0,010
CZK 26,195 0,085
GBP 0,871 0,006
HUF 361,430 1,250
CAD 1,533 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS