ČLÁNOK
Slovenské elektrárne ešte stále nie sú rozdelené
4. januára 2002

Zmluvy medzi subjektmi, ktoré mali vzniknúť rozdelením Slovenských elektrární, a.s. (SE), zatiaľ podpísané nie sú. Pre agentúru SITA to povedal generálny riaditeľ sekcie energetiky,
nerastných surovín a hutníctva Ministerstva hospodárstva SR (MH) Ondrej Studenec. „Zmluvy sú pripravené, nemá ich však kto podpísať, pretože neexistujú štatutárne orgány týchto spoločností,“ dodal.

Nové spoločnosti doteraz neboli zapísané do Obchodného registra. „Slovenským elektrárňam spôsobí zdržanie zápisu do Obchodného registra na konci roka účtovné problémy,“ uviedol Studenec. Ako však dodal, podľa neho je to vec SE a ide iba o formalitu.

O rozdelení SE na tri nové subjekty rozhodlo mimoriadne valné zhromaždenie elektrární 13. decembra minulého roku, ktoré potvrdilo plán zrušenia SE bez likvidácie. Rozdelenie elektrární sa malo zrealizovať k 1. januáru tohto roka, pričom aktíva SE sa majú rozdeliť na čisto výrobné elektrárne, Slovenskú elektrizačnú prenosovú sústavu a Tepláreň Košice. Čisto výrobné nové elektrárne, ktoré preberú súčasný názov, sa po rozdelení stanú producentom elektrickej energie. V ich pôsobnosti zostane aj vyraďovanie jadrových elektrární, nakladanie s rádioaktívnym odpadom a vyhoreným jadrovým palivom.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS