ČLÁNOK
Slovenská ratingová agentúra vstupuje na český trh
3. decembra 2001

Slovenská ratingová agentúra (SRA) vstupuje na český trh, kde chce byť spočiatku aktívna predovšetkým v regiónoch. „Oslovili sme už predstaviteľov niekoľkých českých miest. V súčasnosti sa rokuje o realizácii našich návrhov a vyhliadky vyzerajú veľmi nádejne,“ uviedol predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SRA Rudolf Autner.

SRA pritom nechce byť konkurentom ani pre Českú ratingovú agentúru, ani pre ďalšie subjekty, ktoré v ČR pôsobia. „V úvodnej fáze sa chceme v Čechách a na Morave sústrediť na primárne hodnotenie, ako aj na rating pre obce, ktoré už hodnotenie majú,“ povedal Autner. V poslednom období sa totiž predovšetkým zahraniční investori istia pred nadmerným rizikom hodnotením niekoľkými ratingovými agentúrami. „To je presne priestor, v ktorom môže pôsobiť hneď niekoľko firiem podobného zamerania vedľa seba,“ dodal riaditeľ.

SRA je na Slovensku jediným slovenským subjektom tohto druhu, pričom svoju činnosť začala na jar tohto roku. Medzi prvé mestá, ktorým vypracovala rating, patria Trnava a Humenné. „Tesne pred dokončením je hodnotenie ďalších siedmich slovenských miest,“ uviedol Autner. Najväčší záujem spoločnosti vidí predseda predstavenstva SRA na Slovensku v službách pre nefinančné inštitúcie, predovšetkým pre priemyselné subjekty, subjekty služieb, mestá a obce. „Prioritou SRA nie je bankový sektor. Slovenské banky sú už totiž účastníkmi transakcií na medzinárodných trhoch,“ špecifikoval zameranie agentúry Autner.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS