ČLÁNOK
Slovenská poisťovňa sa predá do konca roka
22. júna 2001

Od poradcu pre privatizáciu spoločnosti Delloite & Touche získajú informačné memorandum. Záväzné ponuky bude poradca prijímať od 1. do 10. decembra tohto roku. Informoval o tom štátny tajomník ministerstva financií Viliam Vaškovič.

„Proces privatizácie sa začal v roku 2000 keď vláda schvália predaj väčšinového balíka Slovenskej poisťovne. Následne na to vznikla riadiaca skupina pre privatizáciu poisťovne,“ povedal štátny tajomník.

Predsedom Riadiacej skupiny sa stal v októbri minulého roka Vaškovič. Rezort privatizácie v tejto skupine zastupuje štátny tajomník Vladimír Drozda, FNM SR je zastúpený Annou Bubeníkovou, riaditeľkou sekcie zakladateľských práv a výkonu práv akcionára. A.s. Slovenská poisťovňa je zastúpená jej prezidentom Rudolfom Janáčom. Členmi Riadiacej skupiny zastupujúcimi rezort financií sú aj Karolína Mikušová, riaditeľka Inštitútu finančnej politiky a členka dozornej rady SP a František Palko, riaditeľ odboru bankovníctva a poisťovníctva, ktorý je zároveň predsedom dozornej rady SP. Prvý raz rokovala riadiaca skupina 15. novembra minulého roku. Privatizačná skupina vznikla aj v samotnej SP.

V procese privatizácie sú podľa štátneho tajomníka tri rozhodujúce momenty. Prvým dôležitým bodom bola príprava informačného memoranda a inzerátu, ktorým 18. júna tohto roku odštartoval proces privatizácie SP. Druhým momentom bude vyjadrenie záujmu a tretím budú záväzné ponuky kupujúcich, poznamenal Vaškovič. Pred privatizáciou MF dovolí, aby menšinoví akcionári zvýšili základné imanie SP o 365 mil. Sk. na mimoriadnom valnom zhromaždení.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

20. 1. 2021

USD 1,210 0,003
CZK 26,125 0,036
GBP 0,886 0,005
HUF 357,380 1,140
CAD 1,538 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS