ČLÁNOK
Slovenská konsolidačná potvrdila záujem troch investorov o Poštovú banku
3. septembra 2002

Slovenská konsolidačná, a.s. (SKo) potvrdila, že záujem participovať na ďalšom procese predaja akcií Poštovej banky, a.s. (PB) prejavili všetci traja oslovení investori – Tatra banka, Česká poišťovňa aj ING Bank. Informoval o tom tlačový tajomník SKo Patrik Golský. Ako dodal, orgány SKo zatiaľ o konkrétnej forme ďalšieho postupu v procese predaja jej akcionárskeho podielu v banke nerozhodli. SKo podľa neho nebude až do prijatia definitívneho rozhodnutia o procese predaja informovať.

SKo už raz odmietla záväzné ponuky Tatra banky a Českej poisťovne, pretože nespĺňali jej požiadavky. Rozhodla sa však, že investorov, ktorí získali povolenie na due diligence od Národnej banky Slovenska (NBS) ešte raz osloví a bude s nimi rokovať o ďalšej ponuke. SKo tak oslovila aj ING Bank, ktorá svoju záväznú ponuku nestihla v stanovenom termíne predložiť.

V prípade, že sa SKo nedohodne ani s jedným z týchto uchádzačov, jej podiel je pripravený odkúpiť Istrokapitál, a.s., ktorý je v súčasnosti viac ako tretinovým vlastníkom banky. Jeho vstup do banky by však musel schváliť bankový dohľad Národnej banky Slovenska.

SKo vyhlásila medzinárodný tender na privatizáciu 55-percentného podielu v PB v decembri minulého roku. S Istrokapitálom, ktorý vlastní 34,25 % akcií banky, sa dohodla na spoločnom postupe pri predaji majority v PB. O víťazovi tendra bude rozhodovať ministerstvo financií, ktoré je 100-percentným akcionárom SKo.

Predbežné ponuky na kúpu banky v riadnom termíne podali traja záujemcovia – Tatra banka, Kulczyk Holding a J&T Finance Group. Kulczyk však neskôr z tendra odstúpil napriek tomu, že získal povolenie na vykonanie auditu. Spoločnosť J&T od centrálnej banky súhlas s vykonaním due diligence nedostala. Na kúpu majoritného podielu v PB podali dodatočne nezávislé ponuky aj ING Bank N.V. a Česká poisťovňa.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS